Vyvíjet nové šasi nemusíme, říká Ferrari

Ferrari je přesvědčeno, že základ letošního vozu F2012 je dobrý, proto nepotřebuje žádné zásadní přepracování. Má ale problémy, které musí rychle vyřešit.
Vyvíjet nové šasi nemusíme, říká Ferrari

Scuderia si v Austrálii potvrdila dojmy z předsezónních testů, její nový vůz není konkurenceschopný na té nejvyšší úrovni. Nicméně po sobotní zkažené kvalifikaci přišla alespoň menší vzpruha v neděli, když Alonso dojel pátý.

"Určitě jsme se naučili pár věcí," řekl po závodě šéf stáje Stefano Domenicali. "Za prvé dnešní výkon nebyl stejný jako včera. Výkonnost v prvních dvou stintech závodu nebyla špatná, vzhledem k celkové situaci. Po safety caru se ale něco stalo a my musíme zjistit, co jsme měli za problém, protože rychlost pak byla jiná, když to srovnáte s prvními dvěma stinty a závěrem. Takže to musíme analyzovat."

"V tomto ohledu byl myslím Fernandův závod velmi dobrý. Jak jsem řekl, vzhledem k naší výkonnosti je páté místo důležité. A vzhledem k šampionátu, který letos očekávám, je důležité, že jsme navzdory všem svým problémům získali tyto body. Řekl bych, že je to krok vpřed, ale nebudeme se za to schovávat, protože nejsme spokojení s výkonností vozu."

Domenicali je přesvědčený, že Ferrari po Austrálii ví, co má dělat, aby zrychlilo. A odmítl předsezónní spekulace, podle kterých musí Maranellští zcela přepracovat základy vozu.

"Problémy auta jsme pochopili," prohlásil. "To je zřejmé. Teď je důležité, abychom je napravili, a nejen napravili, ale napravili co nejrychleji. Co se týče šasi, nic s ním neděláme. Co se týče vývoje, ano, je třeba zlepšit hodně věcí, protože máme dva základní problémy: jeden je (maximální) rychlost a druhý je trakce. To jsou dvě klíčové věci, které musíme vyřešit. Tyto dva velké problémy musíme vyřešit co nejrychleji."

Čemu ale Ferrari zatím neporozumělo, jsou problémy Felipeho Massy. Brazilec se trápil v kvalifikaci i závodě a k Alonsovi měl daleko.

"Začalo to včera (v sobotu), když Felipe neměl dobře vyvážený vůz, což ovlivnilo jeho výkony v kvalifikaci i závodě," vysvětloval Domenicali. "Takže teď je důležité vše analyzovat, abychom se ujistili, že se neděje nic zvláštního, protože to je klíčové, aby Felipe mohl jezdit bez dalšího tlaku. On se potřebuje soustředit jen na jezdění a my mu v tom musíme pomoci."

Další článek: Nebýt chyby inženýrů, mohli jezdci McLarenu jet ještě rychleji

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10