Využije Manor letos 4 jezdce?

Do chvíle, než nové vozy poprvé vyjedou na trať, zbývá méně než jeden týden. Přesto je stále ještě jedna volná sedačka – u Manoru.
Využije Manor letos 4 jezdce?

Manor minulý týden potvrdil Pascala Wehrleina. Na jméno druhého jezdce si budeme muset počkat. Čistě teoreticky by testy za Manor mohl odjet někdo jiný, než ten, koho nakonec uvidíme v Austrálii v kokpitu.

Se zajímavou spekulací přišel finský Ilta Sanomat. Ten se domnívá, že by se v kokpitu druhého vozu Manoru mohli vystřídat v průběhu sezóny tři jezdci: Haryanto, Rossi a Stevens. 

Pravidla něco podobného umožňují. Podle článku 26.1 Sportovních pravidel může tým nasadit během sezóny 4 jezdce.

Stevens a Rossi už s F1 zkušenosti mají. Také Haryanto (*1993) už s Manorem několikrát testoval. Vloni skončil v GP2 na čtvrtém místě a dokázal třikrát vyhrát. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (2) Další článek: Félix da Costa je proti uzavřeným kokpitům
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen