Výstavbu okruhu v Indii mohou komplikovat náboženské problémy

Indická média oznámila, že místním obyvatelům se nelíbí, že se okruh Buddh nachází v bezprostřední blízkosti posvátného chrámu a pohřebního místa.
Výstavbu okruhu v Indii mohou komplikovat náboženské problémy

Rozestavěný okruh Buddh International Circuit stojí pouze 150 metrů od místního chrámu. Tamní farmáři a vesničané se obávají, že bude kvůli stavbě demolován. V současnosti kvůli probíhajícím pracem na okruhu k chrámu nemají přístup.

Spalovací pohřebiště, jež v současnosti leží přímo v areálu okruhu, bude přesunuto. Deník Hindustan Times uvedl, že vesničané jsou frustrováni neochotou představitelů okruhu k jednání. Pokud problémy nebudou v blízké době vyřešeny, může dojít k nepokojům. Několik demonstrací již proběhlo.

"Pokud nebude vůle naslouchat našim dotazům, nebudeme mít jinou možnost než záležitost řešit soudní cestou," řekl Ekta Nagar, představitel vesnice.

"O nedělích do chrámu chodily stovky lidí. Ranění náboženských citů může zapříčinit ošklivé věci. Mělo by dojít k nějakému kompromisu," řekl jeden z vesničanů.

Představitelé okruhu prohlásili, že s obyvateli soucítí a jsou si jisti, že se podaří nalézt řešení.

Další článek: Paul di Resta si pohrává s myšlenkou angažmá u Mercedesu

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.