Výstavba Okruhu Amerik je pozadu, stavaři doufají v dobré počasí

Projekt budování okruhu v Austinu nabral zpoždění, ale pořadatelé jsou přesvědčeni, že bude dokončen včas, jak požadují pravidla FIA.
Výstavba Okruhu Amerik je pozadu, stavaři doufají v dobré počasí

Formule 1 se má letos vrátit do USA na nový okruh poblíž Austinu, který je v současnosti ve výstavbě. Závěrečná inspekce FIA by na něm měla proběhnout ke konci srpna, ale tento termín je ohrožen.

Projekt Okruhu Amerik má totiž zpoždění vůči svému vlastnímu projektovému plánu, například hlavní budova paddocku měla být už dokončena, ale není.

"V projektovém plánu máme jen velmi malé časové rezervy," uvedl viceprezident hlavní stavební firmy William McAdoo pro austinský CultureMap. "Není času nazbyt a faktorem je počasí. Doufáme v dlouhé a horké léto, pak toho stihneme hodně."

"Některé práce mají čas, jako třeba samotná trať. Déšť, jaký jsme tu měli před pár dny, nám moc nepomáhá."

Projekt okruhu počítá se srpnovým dokončením, aby mohla inspekce FIA proběhnout tři měsíce před závodem, ale v uplynulých sezónách se ukázalo, že federace dokáže být v tomto ohledu velmi vstřícná.

Například Korejci dokončovali Jeongam v podstatě ještě během závodního víkendu, zatímco inspekce v Indii proběhla dva měsíce před závodem, a ne tři.

"Není to ani tolik o tom, jestli ten okruhu bude dokončen," řekl spolumajitel okruhu Bobby Epstein. "Bude dokončen. Jde spíš o to, kolik to bude stát, když budeme potřebovat zrychlit výstavbu, abychom ho dokončili."

Že se motory formulí 1 rozehřmí na okruhu podle plánu 16. listopadu (páteční tréninky), věří i McAdoo. "Hodně si věříme, že to zvládneme a že se závod uskuteční. Závod se uskuteční," uzavřel.

Jak vypadala výstavba okruhu k 9. únoru si můžete prohlédnout ZDE.

Další článek: Nigel Mansell: Týmy ještě svoje karty nevyložily