Vyšší teploty by nám nepomohly Mercedes porazit, věří Verstappen

Max Verstappen nepřičítá dominanci Mercedesu v kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie formule 1 nižším teplotám, než jaké na Silverstonu panovaly v pátek.
Vyšší teploty by nám nepomohly Mercedes porazit, věří Verstappen

Verstappen vyhrál první páteční trénink, kdy teploty na Silverstonu dosahovaly 35°C a Velká Británie zaznamenala třetí nejteplejší den v historii měření.

V sobotu však teploty klesly asi o 10°C a Mercedes v kvalifikaci znovu rozdrtil konkurenci. Právě třetímu Verstappenovi nadělil nejrychlejší Lewis Hamilton více než sekundu.

Verstappen přesto věří, že i za vyšších teplot by v sobotu Red Bull za Mercedesem zaostával.

„Stále bychom byli pár desetin za nimi. Nemyslím si, že teplé počasí udělalo takový rozdíl. Kdyby dnes bylo 35 stupňů Celsia, stále bych byl třetí. Trochu by to možná pomohlo, ale ne moc,“ řekl Verstappen pro Motorsport.com.

I přes ztrátu 1,022 sekundy je Verstappen s výkonem v kvalifikaci spokojen.

„Ne, nejsem překvapen. Stále se učíme o voze a snažíme se zlepšit. Celkově ale myslím, že samotná kvalifikace byla dobrá. Více méně celou dobu jsem byl třetí. Myslím, že více jsem toho nemohl udělat. Moje poslední kolo v Q3 bylo celkem dobré. Je to velká ztráta, jen jsem se snažil dosáhnout maxima. Tím je teď pro nás třetí místo, takže jsme to zvládli. Pro start je to lepší než sedmé místo.“

Albon nepostoupil z Q2

Po havárii ve včerejším druhém volném tréninku měl Alexander Albon problémy také v sobotu. Kvůli elektrickým problémům přišel o velkou část třetího volného tréninku. V kvalifikaci pak nedokázal postoupit z Q2, když mu na postup chybělo 44 tisícin sekundy.

„Poté, co jsme ve třetím tréninku přišli o čas na trati, jsme do kvalifikace vstupovali se ztrátou a já měl problém najít rychlost. Neustále se tu mění vítr a spolu s ním i vyvážení vozu, takže jsme potřebovali správné nastavení. Časy v Q2 byly velmi vyrovnané, takže malý časový rozdíl znamenal spoustu startovních pozic a my prohráli. Pro zítřek alespoň máme volnou ruku při výběru pneumatik,“ řekl Albon.

Další článek: Za Hamiltonův smyk v kvalifikaci může nesprávné vyvážení vozu

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00