Vyšlo nám načasování zastávek v boxech, říká devátý muž letošní GP Británie Albon | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Vyšlo nám načasování zastávek v boxech, říká devátý muž letošní GP Británie Albon

Stáj Williams vybojovala v Silverstone zásluhou Alexandera Albona dva body.

Teprve podruhé se letos Williams dočkal bodů. Stejně jako v květnu v Monaku, i ve Velké Británii se o ně devátým místem zasloužil jezdec Alexander Albon, pro kterého je závod v Silverstone, stejně jako pro stáj Williams, domácí velkou cenou.

„Hned po startu jsem měl ve třetí zatáčce kontakt a ve čtvrté pak ještě větší...Ztratil jsem kus předního křídla, takže jsem měl ze začátku trochu obavy. Pak však do sebe všechno zapadlo a byl jsem spokojený,“ sdílel své dojmy Albon.

„Věděl jsem, že přijde déšť a druhá šance, takže jsem musel zůstat trpělivý a čekat, až se naskytne příležitost. Většinou jsme se dokázali rozhodnout správě, co se načasování zastávek a výběru správných pneumatik týká. Při zastávkách v boxech jsme sice ztratili nějaký čas a myslím, že bez poškození vozu jsme mohli získat více bodů, ale i tak jsem spokojený,“ nechal se slyšet rodák z Londýna.

Jen jedno místo za bodovanými pozicemi tentokrát skončil Albonův týmový kolega Logan Sargeant.

„Celkově to byl dobrý den. Měli jsme dobré tempo, zejména na slickách,“ pochvaloval si po závodě Američan, který stále čeká na první letošní body.

„Vše jsme provedli relativně dobře a udrželi jsme to pohromadě i v záludných podmínkách. Měli jsme celkem smůlu, že když jsme se rozhodli pro dvojitou zastávku při přechodu na pneumatiky do proměnlivých podmínek, tak měl Alex přede mnou pomalý pit stop...Když se ohlédneme zpět, možná jsme mohli udělat některá rozhodnutí dříve, což nakonec mohlo rozhodnout o zisku bodu. Celkově jsem ale s tím, jak jsem tento víkend jel, spokojený,“ dodal Sargeant.

Doporučujeme

Články odjinud