Výsledky z Monzy a Spa Péreze polily živou vodou

Mexičan má za sebou dva povedené závody, které přerušily sérii neúspěšných velkých cen. Pilot Racing Pointu tak doufá, že sezona 2019 tak pro něho nabrala restart.
Výsledky z Monzy a Spa Péreze polily živou vodou

V Belgii i Itálii Sergio Pérez dojel na bodech. Zkušený Mexičan, který nedávno u Racing Pointu prodloužil smlouvu o další tři roky (tedy do konce sezony 2022), vstoupil do ročníku 2019 v dobré formě. V prvních čtyřech závodech se třikrát dostal do top ten. Pak však následovala smolná série osmi závodů bez bodu.

Šesté místo v Belgii a sedmé v Itálii proto Pérezovi přišlo náramně vhod.

„Ve Spa a v Monze to nebylo snadné, ale získali jsme důležité body a zdá se, jako by se moje sezona zase trochu napravila. Tvrdá práce v továrně se vyplácí a daří se nám i na trati. V týmu teď panuje výborná atmosféra. Ze všech vyzařuje nadšení.

Těším se na Singapur, kde se mi podařilo v minulosti odjet několik dobrých závodů. Charakter tamní trati mi vyhovuje a obecně mám městské okruhy hodně v oblibě. Musíte být agresivní a zároveň precizní. Je to okruh, kde jezdec hraje důležitou roli,“ prohlásil Pérez, který je v průběžném pořadí jezdců na třináctém místě.

Pro GP Singapuru, která je na programu tento víkend, se Racing Point chystá přivézt velký balík vylepšení. Podle Péreze by mohla tým ze Silverstonu vyšvihnout mezi čtyři nejrychlejší stáje.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Skvělá grafika: Mistři světa a jejich vozy pohromadě

11:30 | Nicholase Latifiho čekají tři první tréninky v řadě. Může to být příprava na příští rok. Latifi je favoritem na sedačku u Williamsu.
18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10