Výsledky tréninků podle Verstappena neodrážejí skutečnost

Favorit domácích fanoušků má za to, že páté místo ve druhém tréninku neodráží skutečný potenciál Red Bullu. Před kvalifikací by se rád zlepšil.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Výsledky tréninků podle Verstappena neodrážejí skutečnost | Foto: Getty Images / Lars Baron

Max Verstappen (2./5.)

Nizozemský pilot se bude před svými krajany tento víkend snažit dostat zpět do čela šampionátu. V prvním tréninku byl rychlejší Bottas, ve druhém mu v lepším čase zabránily červené vlajky. Forma Red Bullu by nicméně neměla být vůbec zlá.

„Nemyslím si, že jsou naše časy z kvalifikačních simulací reprezentativní, měkká sada totiž trochu odchází už po jediném kole. Na rychlosti v jízdě na krátké úseky nicméně ještě zapracujeme, pořád nejsme stoprocentně spokojeni.

Závodní simulace vypadají dobře, což je samozřejmě důležité. Také ale nesmíme opomíjet startovní pozice. Zde mohou být klíčové. Musíme tedy najít způsob, jak se co nejlépe připravit na kvalifikaci.

Je parádní vidět na tribunách tolik lidí v oranžovém, jak se baví. Celkově to byl zábavný den, zdejší trať má spoustu rychlých zatáček,“ řekl Verstappen.

Sergio Pérez (16./12.)

Mexičan se zatím v Nizozemsku hledá, druhý trénink zakončil na dvanáctém místě a na prvního Leclerca ztratil celou vteřinu.

„Dnes to nebylo úplně ono, necítil jsem se pohodlně. Je tu několik věcí, které musím sám zlepšit, je potřeba učinit několik rozhodnutí, abych z vozu dokázal dostat maximum.

Je nesmírně důležité jít do tréninku s dostatečným sebevědomím, abyste mohli na vůz trochu přitlačit. Místní okruh je od ostatních, na kterých letos závodíme, hodně odlišný. Vysoký počet na sebe navazujících pravotočivých zatáček je docela výzva i pro fyzičku,“ přiznal Pérez.

Další článek: Druhý trénink skončil doublem Ferrari. Hamilton musel odstavit vůz

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton