Výsledky testů zatím stále neberte vážně, vzkazuje Michael

Technický ředitel Williamsu Sam Michael varoval před úsudky na základě výsledkových listin z probíhajících testů v Jerezu. Podle něj platí to samé co ve Valencii, na hodnocení je stále příliš brzy.

"Ve Valencii se začalo formovat pořadí, co se rychlosti týče, a Ferrari určitě vypadalo nejlépe," řekl Michael pro Autosport. "Ale Valencie je specifická trať a Jerez je z těch tratí, které navštívíme, reprezentativnější. Má více rychlých zatáček, takže je mnohem náročnější na aerodynamiku vozu. Také bude zajímavé sledovat, co se bude dít s pneumatikami."

"Hodně týmů měnilo nastavení - rozložení hmotnosti, aerodynamické vyvážení, odklon kol - aby dostaly maximum z pneumatik. Všichni čekají, jestli se to bude opakovat v Jerezu. Přední pneumatika je užší, ale konstrukce té zadní se také změnila. Takže kvůli tomu začínáme od nuly, díky čemuž je ta práce zajímavá."

"Co se týče rozložení sil, poznáme ho v posledním testu, nebo možná dokonce až na začátku sezóny, protože týmy budou nasazovat úpravy. Skutečné pořadí neuvidíte, dokud si to všechno nesedne."

Williams využil první testy ve Valencii na seznámení s motorem Cosworth, svojí novou převodovkou a všemi ostatními systémy. Důležitá byla spolehlivost.

"Na převodovce a motoru musíme změnit pár věcí, ale nic velkého," uvedl Michael. "Všechny tyto díly budeme mít na voze v Jerezu, jde spíše o spolehlivost než o výkonnost. Bylo to mnohem lepší, než jsem si myslel, protože vám občas může něco utéct, když je tolik změn."

Fotogalerii z právě probíhajících testů v Jerezu si můžete prohlédnout ZDE.

Další článek: Cílem Red Bullu je v šesté sezóně vyhrát titul mistra světa

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00