Výsledky testů zatím stále neberte vážně, vzkazuje Michael

Technický ředitel Williamsu Sam Michael varoval před úsudky na základě výsledkových listin z probíhajících testů v Jerezu. Podle něj platí to samé co ve Valencii, na hodnocení je stále příliš brzy.

"Ve Valencii se začalo formovat pořadí, co se rychlosti týče, a Ferrari určitě vypadalo nejlépe," řekl Michael pro Autosport. "Ale Valencie je specifická trať a Jerez je z těch tratí, které navštívíme, reprezentativnější. Má více rychlých zatáček, takže je mnohem náročnější na aerodynamiku vozu. Také bude zajímavé sledovat, co se bude dít s pneumatikami."

"Hodně týmů měnilo nastavení - rozložení hmotnosti, aerodynamické vyvážení, odklon kol - aby dostaly maximum z pneumatik. Všichni čekají, jestli se to bude opakovat v Jerezu. Přední pneumatika je užší, ale konstrukce té zadní se také změnila. Takže kvůli tomu začínáme od nuly, díky čemuž je ta práce zajímavá."

"Co se týče rozložení sil, poznáme ho v posledním testu, nebo možná dokonce až na začátku sezóny, protože týmy budou nasazovat úpravy. Skutečné pořadí neuvidíte, dokud si to všechno nesedne."

Williams využil první testy ve Valencii na seznámení s motorem Cosworth, svojí novou převodovkou a všemi ostatními systémy. Důležitá byla spolehlivost.

"Na převodovce a motoru musíme změnit pár věcí, ale nic velkého," uvedl Michael. "Všechny tyto díly budeme mít na voze v Jerezu, jde spíše o spolehlivost než o výkonnost. Bylo to mnohem lepší, než jsem si myslel, protože vám občas může něco utéct, když je tolik změn."

Fotogalerii z právě probíhajících testů v Jerezu si můžete prohlédnout ZDE.

Další článek: Cílem Red Bullu je v šesté sezóně vyhrát titul mistra světa