Výsledky spolupráce s McLarenem jsou vidět, říká Mallya

Tým Force India byl v úvodu sezóny rychlejší, než očekával.
Tým Force India stále ještě nezískal ani jeden bod, ale konkurenci se významně přiblížil. Majitel indické stáje Vidžaj Mallya proto považuje dosavadní výsledky za potvrzení úspěšné spolupráce s McLaren-Mercedesem.

"V roce 2008 jsme se jako tým učili a na základě těchto lekcí jsem v průběhu zimy udělal několik změn. Jsem potěšen, že je pohonné ústrojí od McLaren-Mercedesu velmi spolehlivé. Jezdci říkají, že mechanické vyvážení vozu a přilnavost jsou velmi dobré," uvedl Mallya.

"Také jsme uskutečnili několik změn v managementu. Tým teď mnohem více táhne za jeden provaz a to je velmi pozitivní. Takže ano, domnívám se, že naše zlepšení potvrzuje správnost našeho rozhodnutí."

Před začátkem sezóny Mallya předpokládal, že zlepšení přijde až při návratu formule 1 do Evropy. Forma v úvodních závodech ho však příjemně překvapila.

"Když jsme byli v Austrálii a Adrian a Giancarlo se přesvědčivě drželi startovního pole a málem i bodovali, byli jsme nuceni přehodnotit naše očekávání. Víme, že nás čeká hodně práce, ale myslím, že můžeme být povzbuzeni rychlostí, spolehlivostí a výkonností našeho týmu," dodal Mallya.

Největším problémem vozu VJM02 je v současnosti nedostatek přítlaku. Vyvážení, mechanická přilnavost a rychlost na rovinkách jsou dobré.

"Letos máme jasný směr. Loni jsme měli problémy se vším, ale letos je to jen přítlak. Potřebujeme větší přilnavost v zatáčkách. Vím, že připravujeme určité úpravy, takže v této fázi sezóny jsem plný nadějí. Vůz má určitě potenciál," vysvětlil Adrian Sutil.
Diskuze (22) Další článek: Button očekává, že v bojích na špičce začne přituhovat
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10