Výsledky spolupráce s McLarenem jsou vidět, říká Mallya

Tým Force India byl v úvodu sezóny rychlejší, než očekával.
Tým Force India stále ještě nezískal ani jeden bod, ale konkurenci se významně přiblížil. Majitel indické stáje Vidžaj Mallya proto považuje dosavadní výsledky za potvrzení úspěšné spolupráce s McLaren-Mercedesem.

"V roce 2008 jsme se jako tým učili a na základě těchto lekcí jsem v průběhu zimy udělal několik změn. Jsem potěšen, že je pohonné ústrojí od McLaren-Mercedesu velmi spolehlivé. Jezdci říkají, že mechanické vyvážení vozu a přilnavost jsou velmi dobré," uvedl Mallya.

"Také jsme uskutečnili několik změn v managementu. Tým teď mnohem více táhne za jeden provaz a to je velmi pozitivní. Takže ano, domnívám se, že naše zlepšení potvrzuje správnost našeho rozhodnutí."

Před začátkem sezóny Mallya předpokládal, že zlepšení přijde až při návratu formule 1 do Evropy. Forma v úvodních závodech ho však příjemně překvapila.

"Když jsme byli v Austrálii a Adrian a Giancarlo se přesvědčivě drželi startovního pole a málem i bodovali, byli jsme nuceni přehodnotit naše očekávání. Víme, že nás čeká hodně práce, ale myslím, že můžeme být povzbuzeni rychlostí, spolehlivostí a výkonností našeho týmu," dodal Mallya.

Největším problémem vozu VJM02 je v současnosti nedostatek přítlaku. Vyvážení, mechanická přilnavost a rychlost na rovinkách jsou dobré.

"Letos máme jasný směr. Loni jsme měli problémy se vším, ale letos je to jen přítlak. Potřebujeme větší přilnavost v zatáčkách. Vím, že připravujeme určité úpravy, takže v této fázi sezóny jsem plný nadějí. Vůz má určitě potenciál," vysvětlil Adrian Sutil.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
19:41 | Jinými slovy: Gasly nahradil Kvjata Hartley nahradil Gaslyho Kvjat nahradil Sainze
19:40 | Rošády u Toro Rosso mají vliv i na počty komponent. Kvjat zdělil Sainzův vůz i inženýra a stranu garáže.
14:53 | McLaren by měl dnes oznámit prodloužení smlouvy s Alonsem.
14:18 | V pátek a v sobotu by měly být v Austinu teploty lehce pod 30 stupňů. V neděli by se mělo ochladit a vyloučit nelze ani déšť.
10:13 | Di Resta pojede příští rok čtyřiadvacetihodinovku v Daytoně.

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 21. října 2017
3. trénink 18.00–19.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00