Výsledky kvalifikace Maldonada nešokovaly

Včera si dal Williams za cíl se bez problémů dostat do první desítky, po sobotním tréninku měl ambice ještě výrazně větší.
Výsledky kvalifikace Maldonada nešokovaly

Venezuelský pilot byl na okamžik na provizorní pole position, než jeho čas překonal Lewis Hamilton. To však Britovi nakonec nebylo nic platné, jelikož byl z kvalifikace diskvalifikován. Pastor Maldonado tak poprvé v kariéře odstartuje z pole position! Naposledy Williams startoval z první řady v sezoně 2010, a to v Brazílii (Nico Hülkenberg si tehdy v deštěm zmáčeném Interlagosu připsal svou první a dosud jedinou pole position v kariéře). Počítáme-li pouze standardní podmínky, bylo čekání stáje z Grove ještě delší, prakticky šestileté - do Velké ceny Monaka 2006 vystartoval Mark Webber z druhého místa.

"V pátek jsme si mysleli, že top ten je v našich silách. Dnes ráno jsem byl velice příjemně překvapen, jelikož byl vůz s menším množstvím paliva opravdu rychlý. Ráno už jsme tedy věřili, že takovýto výsledek nebude nemožný. Od začátku roku na voze neustále pracujeme, vyvíjíme ho s ohledem na pneumatiky, kterým se snažíme porozumět. 

Tento víkend jsme očividně udělali krok kupředu. Vůz vypadá konzistentně, zvlášť v závodním režimu. Je skvělý pocit být poprvé mezi třemi nejrychlejšími. Podařilo se nám odstranit náš největší neduh, kterým byla špatná rychlost v kvalifikaci. Mám radost za sebe, za tým i za mou vlast," řekl spokojený Maldonado.

Kvalifikační úspěch Williamsu se nepodařilo podtrhnout Brunovi Sennovi, který se s vozem hodně pral a nakonec skončil mimo trať. Do závodu tak vystartuje z nelichotivé osmnácté pozice. 

"Kvalifikace je pro mě zklamáním. Když jsem jel na měkkých pneumatikách, měl jsem smůlu s provozem. Zítra budu mít hodně práce, pokud chci dosáhnout na body. V minulosti už se mi ale pár závodů po startu ze zadních pozic povedlo. Náš vůz vypadá o tomto víkendu dobře," řekl Brazilec.

Další článek: Soutěž o obrazovou fotografii Kimiho Räikkönena má svého vítěze

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.