Výsledky jsou konečné, žádné protesty se podávat nebudou

Spekulovalo se, že po závodě McLaren nebo Ferrari podá stížnost z důvodu možné ilegality vozů Red Bullu. K ničemu takovému ovšem nakonec nedošlo.
Výsledky jsou konečné, žádné protesty se podávat nebudou

Je ovšem pravdou, že obě zmiňované stáje by ohledně výkladu technických regulí rády měly jasno před Velkou cenou Kanady. Šéf Red Bullu Christian Horner by případný protest ze strany soupeřů nechápal.

"Kdyby byla podána stížnost, zklamalo by mě to. Nebylo by to zrovna sportovní. Náš vůz plně odpovídá pravidlům a jsme s tím spokojeni. Samozřejmě jsme konzultovali s Mezinárodní automobilovou federací. Její vyjádření máme přímo na papíře. Jak jsem řekl, protesty by mě zklamaly. Máme radost z toho, že naše auta jsou plně legální," řekl Horner.

Martin Whitmarsh z McLarenu rozhodnutí FIA respektuje:

"Nenáleží mi právo komentovat vozy soupeřů. Rozhodnutí v tomto ohledu leží na Federaci."

Stefano Domenicali se k situaci vyjádřil následovně:

"Donesly se ke mně diskuze o otvorech v podlaze monopostů Red Bullu. Zcela určitě potřebujeme nějaké ujasnění. To je vše, co dnes mohu říci."

Další článek: Tempo týmů ze středu pole tentokrát udávala Force India

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna