Výsledky GP Německa platí. Odvolání Alfy Romeo bylo zamítnuto

Mezinárodní odvolací soud dle očekávání zamítl odvolání Alfy Romeo. Tým se odvolával proti rozhodnutí sportovních komisařů z GP Německa 2019.
Výsledky GP Německa platí. Odvolání Alfy Romeo bylo zamítnuto  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Jednalo se o prohřešek během startu na mokré trati. Mezi povolením spojky na volantu ze strany jezdce a „reakcí“ spojky nesmí podle pravidel uplynout žádný čas – připouští se jen malá časová odchylka 0,07 s.

V případě obou jezdců to trvalo déle – 0,2 a 0,3 s. Pravidlo existuje z dobrého důvodu. Jedná se v podstatě o kontrolu trakce, která jezdcům zejména na mokré trati pomůže v odpichu ze startovní pozice.

Oba jezdci týmu dostali po závodě penalizaci 30 sekund, která odpovídá penalizaci 10 sekund stop and go (+20 s průjezd boxy). 

Räikkönen i Giovinazzi po penalizacích vypadli z bodované desítky. Pro Alfu Romeo by paradoxně byla lepší diskvalifikaci. Po ní je možné se odvolat, u časových trestů je to v podstatě nemožné.

Aktualizace:

FIA potvrdila, že odvolání Alfy Romeo bylo „nepřípustné“ a odvolací soud ho tak zamítl. 

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Rozzlobený Ricciardo viní komisaře z neúspěchu v Singapuru

11:39 | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.