Výsledkové časy testů jsou těmi nejméně užitečnými informacemi

Ačkoli jsou hodně sledovanými a žádanými informacemi, jsou podle odborníků také těmi nejméně užitečnými. Výsledkové časy z oficiálních testů formule 1.
Výsledkové časy testů jsou těmi nejméně užitečnými informacemi

Frank Dernie je inženýr s rozsáhlými zkušenostmi z formule 1. Začínal u týmu Hesketh a rychle se stal pomocníkem Patricka Heada ve Williamsu, kde pomohl úspěchu šasi FW08. Navrhl Williamsovo aktivní zavěšení kol a pomáhal navrhnout aerodynamický tunel. V Lotusu zaujal pozici šéfa vývoje, ale rychle se přesunul do Benettonu a následně do Ligieru. Objevil se také u Arrowsu a v Lole. V roce 2002 se vrátil do Williamsu a pracoval ještě pro Toyotu.

„Každý inženýr se snaží různými způsoby nechat ostatní v nejistotě,“ napsal během testů v Jerezu Frank Dernie Autosportu. „Faktem zůstává, že zdaleka ze všeho nejdůležitější je dostat maximum z pneumatik. Když budete jezdit s lehkým vozem, nedozvíte se prakticky nic. Je tedy velmi málo pravděpodobné, že by některý z předních týmů jel s lehkou nádrží, a jestli, pak jen jednu nebo dvě jízdy.

Zajíždět s vozem závodní délky je důležité. Pokud bychom se chtěli dozvědět rozložení sil, chce to porovnat časy z jednotlivých jízd na dlouhou vzdálenost, ale tato data nejsou bohužel zveřejňována.

Seznam nejrychlejších časů, kterých týmy dosáhnou a které jsou zveřejňovány, je pravděpodobně nejméně užitečnou informací, ke které se pozorovatel může dostat.“

Další článek: Rozhovor s Josefem Králem po víkendu v Abú Zabí

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.