Výsledek z Brazílie Petrovovi pomohl, potvrdila jeho manažerka

Vitalij Petrov má nyní slušnou šanci na setrvání u Caterhamu. Pokud se mu to nepodaří, má podle své manažerky ještě další možnost.
Výsledek z Brazílie Petrovovi pomohl, potvrdila jeho manažerka

Petrov v posledním závodě zařídil návrat Caterhamu na 10. místo v šampionátu týmů, čímž mu zajistil příjmy vyšší o 20 miliónů dolarů. "Věřím, že nám nedělní brazilská GP dala trochu větší šanci zůstat tam, kde jsme," uvedla jezdcova manažerka Oxana Kosačenková pro GPUpdate.

"Hlavně proto, že to byl Vitalij, kdo zajistil to 10. místo, které je pro tým tak důležité. Věříme, že by to pro nás mohl být v naší situaci plus."

A o peníze jde při jednání o smlouvě na příští rok především. "Nezáleží to na Vitalijovi, jeho výsledcích nebo problémech s týmem, jen diskutujeme o byznysu a marketingových příležitostech, které můžeme nabídnout," potvrdila Kosačenková.

"Je to otázka detailů, které musíme dořešit, ať už to bude s tímto nebo jiným týmem. Potřebujeme trochu víc času. Během příštích pár dní, ne týdnů, tento projekt vyřešíme."

Jak už Kosačenková naznačila, jménem Petrova nejedná jen s Caterhamem. "V tuto chvíli ano," odpověděla na otázku, zda hovoří i s jiným týmem. "Nejsme v situaci, kdy bychom něco mohli oznámit, protože zatím jednáme o všech možnostech."

Další článek: Sebastian Vettel – medailonek trojnásobného

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.