Výsledek v Kanadě je pro nás povzbuzením pro Barcelonu, říká Alonso | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Výsledek v Kanadě je pro nás povzbuzením pro Barcelonu, říká Alonso

Aston Martin vybojoval v Montrealu 14 bodů, což je pro britskou stáj letošní nejlepší výsledek.

Aston Martin ani zdaleka neprožívá tak úspěšnou jako vloni, nicméně před Velkou cenou Kanady se očekávalo, že by stáj ze Silverstone mohla být v Montrealu o něco úspěšnější.

To se nakonec potvrdilo, když jezdci Astonu Martin v přechodných podmínkách v Kanadě vybojovali 14 bodů, a zaznamenali tak nejlepší výsledek v sezoně 2024.

„Byl to pro nás dobrý závod. Zisk šestého a sedmého místa v extrémně náročném závodě je dobrým výsledkem. Myslím, že do Barcelony můžeme jet s větším optimismem,“ prohlásil v cíli šestý Alonso.

„Kvůli proměnlivým podmínkám to byl stresující závod, jelikož se člověk musel vyvarovat chyb a také ve správný čas přezout pneumatiky. Nejdůležitější ale je, že jsme dojeli s oběma vozy do cíle,“ dodal Španěl.

Sedmé místo pro domácího Strolla

Spokojený byl po závodě v Montrealu i druhý pilot Astonu Martin Lance Stroll.

„S naším výkonem jsem nadmíru spokojený. Byl to záludný závod – jeden z nejzáludnějších, jaké si pamatuji – měnící se podmínky nás udržovaly ve střehu, ale zvládli jsme to dobře,“ uvedl Stroll v cíli svého domácího závodu.

„Charakteristiky tohoto okruhu našemu vozu rozhodně vyhovovaly, ale odvedli jsme dobrou práci, abychom zůstali soustředění a využili co nejvíce příležitostí, které se nám naskytly,“ uzavřel Kanaďan.

Doporučujeme

Články odjinud