Vyšetřovatelé se k Schumacherově nehodě vyjádří ve středu

Státní zastupitelství v Albertvillu uspořádá ve středu tiskovou konferenci, na které shrne dosavadní poznatky o nehodě, při které si vážně poranil hlavu Michael Schumacher. AKTUALIZOVÁNO
Vyšetřovatelé se k Schumacherově nehodě vyjádří ve středu

Vyšetřovatelé k nehodě doposud jen uvedli, že nemají podezření na zavinění cizí osobou. A tak světová média hojně spekulují o dalších okolnostech, před čímž varovala Schumacherova rodina.

Četníci teď ale možná dostali k dispozici další důkazní materiál. Jeden německý steward se jim totiž přihlásil s tím, že na sjezdovce natáčel svoji přítelkyni, přičemž se v pozadí odehrála Schumacherova nehoda, takže ji má zaznamenanou. Při tom měl uvést, že bývalý pilot jel v inkriminované době maximálně 20 km/h.

Kolem rychlosti, ve které k nehodě došlo, panuje nejvíce otázek. Protože doktoři řekli, že vzhledem k utrpěnému zranění muselo dojít k nárazu hlavy na kámen s velkou kinetickou energií. Takže pokud Schumacher nejel rychle, zřejmě se jeho tělo dostalo při pádu do nešťastné rotace.

Aktualizace
Lékaři z nemocnice v Grenoblu vydali v pondělí prohlášení, v němž uvedli, že Schumacher zůstává ve stabilizovaném, ale kritickém stavu. Zatím nemají v plánu žádné další tiskové konference.

Další článek: Adam Parr nastoupil do vedení Cosworthu

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10