Vyšetřování Wolffa a jeho manželky Hornera překvapilo | Foto: Getty Images /  Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Vyšetřování Wolffa a jeho manželky Hornera překvapilo

Týmy včera večer odmítly, že by si stěžovaly na Toto Wolffa a jeho manželku.

FIA v úterý oznámila, že se zabývá údajným střetem zájmů v souvislosti s předáváním důvěrných informací mezi ředitelem týmu a zaměstnancem FOM. Jména nezveřejnila, ale předpokládá se, že jde o Tota Wolffa (Mercedes) a jeho manželku Susie (F1 Academy).

FIA ve svém prohlášení uvedla, že podnětem k jejímu vyšetřování byly spekulace v médiích, které se odvolávaly na článek v časopise BusinessF1, zatímco zdroje z federace naznačovaly, že se objevily stížnosti od šéfů týmů.

Ve středu večer vydaly všechny týmy identické prohlášení, ve kterém to odmítly.

„Na trati mezi námi panuje velká rivalita, ale žádnou konkrétní stížnost na Mercedes, Tota nebo Susie jsme FIA nepodali,“ řekl Christian Horner pro Sky Sports.

Horner dodal, že Red Bull se výrazně angažuje v Akademii F1. Od příštího roku budou týmy formule 1 podporovat jezdkyně v sérii. Vozby budou mít i zbarvení jednotlivých týmů. Red Bull podle Hornera přihlásí hned tři auta. 

„Proto úzce spolupracujeme se Susie, která odvádí v Akademii F1 skvělou práci. Byli jsme docela překvapeni prohlášením, které od FIA přišlo, ale rozhodně nebylo vyvoláno, požadováno nebo spuštěno Red Bullem.“

Doporučujeme

Články odjinud