Vyšetřování selhání Hamiltonovy pneumatiky ještě není uzavřené

Pirelli přiznalo, že zatím neví, co přesně stálo za selháním levé zadní pneumatiky Lewise Hamiltona v bahrajnském tréninku.
Vyšetřování selhání Hamiltonovy pneumatiky ještě není uzavřené

Byl to velmi zvláštní incident, protože když Hamiltona zachytily kamery, měl prasklé zavěšení kola a zničenou pneumatiku. Stalo se mu to na rovince a nebylo zřejmé, co selhalo jako první a z jakého důvodu.

Pirelli v tom stále nemá jasno. "Na tu Hamiltonovu pneumatiku se budeme muset podívat mnohem detailněji, abychom to pochopili, protože si nejsme zcela jistí, jak k tomu došlo," uvedl sportovní šéf italského výrobce Paul Hembery pro Autosport.

"Je tam jen velmi málo indicií o tom, co by to mohlo být jiného, než přehřátí. Jediné, co máme, je že Van der Garde jel za Lewisem a ve stejnou chvíli si prořízl pneumatiku v horní části."

"Takže to selhání je velkým otazníkem, zatímco ta dvě u Massy jsou jednoznačná."

Pirelli analyzuje Hamiltonovu pneumatiku ve své laboratoři. "To buď potvrdí naše prvotní zjištění, nebo zjistíme, že musíme něco udělat a implementovat změny. Bude to komplexní analýza. Každý incident bereme vážně," dodal Hembery.

Další článek: Red Bull se v současnosti obává víc Lotusu než Ferrari

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon