Vyšetřování selhání Hamiltonovy pneumatiky ještě není uzavřené

Pirelli přiznalo, že zatím neví, co přesně stálo za selháním levé zadní pneumatiky Lewise Hamiltona v bahrajnském tréninku.
Vyšetřování selhání Hamiltonovy pneumatiky ještě není uzavřené

Byl to velmi zvláštní incident, protože když Hamiltona zachytily kamery, měl prasklé zavěšení kola a zničenou pneumatiku. Stalo se mu to na rovince a nebylo zřejmé, co selhalo jako první a z jakého důvodu.

Pirelli v tom stále nemá jasno. "Na tu Hamiltonovu pneumatiku se budeme muset podívat mnohem detailněji, abychom to pochopili, protože si nejsme zcela jistí, jak k tomu došlo," uvedl sportovní šéf italského výrobce Paul Hembery pro Autosport.

"Je tam jen velmi málo indicií o tom, co by to mohlo být jiného, než přehřátí. Jediné, co máme, je že Van der Garde jel za Lewisem a ve stejnou chvíli si prořízl pneumatiku v horní části."

"Takže to selhání je velkým otazníkem, zatímco ta dvě u Massy jsou jednoznačná."

Pirelli analyzuje Hamiltonovu pneumatiku ve své laboratoři. "To buď potvrdí naše prvotní zjištění, nebo zjistíme, že musíme něco udělat a implementovat změny. Bude to komplexní analýza. Každý incident bereme vážně," dodal Hembery.

Další článek: Red Bull se v současnosti obává víc Lotusu než Ferrari

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.