Vyšetřování Schumacherovy nehody zůstává otevřené, žádný zlom nenastal

Státní zastupitelství v Albertvillu poskytlo aktuální informace z vyšetřování nehody, při které se vážně zranil Michael Schumacher.
Vyšetřování Schumacherovy nehody zůstává otevřené, žádný zlom nenastal

Tiskovou konferenci vedl státní zástupce Patrick Quincy. Začal tím, že ji zorganizoval kvůli tomu, aby ukončil veškeré spekulace a falešné informace. Také zdůraznil, že členové rodiny Michaela Schumachera žádají o klid a respektování soukromí.

V rámci vyšetřování proběhlo mnoho výslechů, od svědků, přes lékaře až po policisty. Byly prozkoumány důkazy, jako Schumacherovo lyžařské vybavení, a dvouminutový záznam ze sportovní kamery, kterou měl na helmě.

Žádný druhý záznam vyšetřovatelé nemají, od údajného svědka, který měl nehodu natočit náhodou, když měl v záběru svoji přítelkyni, jak tvrdila některá německá média.

K nehodě došlo následujícím způsobem: 29. prosince v 11. hodin jel Schumacher po sjezdovce, ze které vyjel mimo na neupravený svah. Evidentně je "velmi dobrý lyžař". Pohyboval se 3 až 6 metrů vedle sjezdovky. Pak se jeho lyže zachytila o kámen, Schumacher upadl a hlavou narazil do kamene o 1,5 metru níž, který se nachází 8 metrů od sjezdovky.

Film ze sportovní kamery má bezvadný záznam. K rychlosti se vyšetřovatelé vyjádřili poměrně rozsáhle. Řekli, že jel jako "velmi dobrý lyžař na ne příliš strmém svahu", přičemž se nesnažil moc brzdit oblouky. Rychlost nebyla "přehnaná", ale "přirozená a normální", kterou mu udělil svah. Na konečné závěry chtějí četníci počkat, ale podle státního zástupce není rychlost pro vyšetřování důležitá. Neupravený svah byl řádně označený, takže Schumacher musel vědět, že není na běžné sjezdovce.

Stejně tak expertíza Schumacherova lyžařského vybavení ještě není zcela uzavřena. Zatím je ale možné říct, že lyže byly v bezvadném stavu (kromě stop od kamene) a nebyly příčinou nehody.

Vyšetřovatelé také nevědí o tom, že by Schumacher vyjel mimo sjezdovku kvůli tomu, že se vydal pomoci členovi své skupiny, který upadl.

Co se týče případné trestní odpovědnosti, státní zástupce řekl, že zatím není možné se vyjádřit, zda někdo bude nebo nebude obviněn. Pochybení provozovatelů lyžařského areálu ale nic nenasvědčuje.

Úplně uzavření vyšetřování očekává státní zastupitelství v řádu týdnů.

Další článek: Sutil jednal jen se Sauberem, byl s ním v kontaktu od roku 2012

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00