Vyrovnaným jezdcům středu pole kraloval Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo dovezl svůj vůz Toro Rosso na šesté místo na startu, spokojeni jsou také u Sauberu a Force Indie, nedařilo se Williamsu. Všichni věří, že ze svých pozic mohou zajet dobrý závod.
Vyrovnaným jezdcům středu pole kraloval Daniel Ricciardo

Toro Rosso
Úpravy, které tým přivezl už do Číny, začaly v Bahrajnu konečně fungovat. "Zdá se, že jsme pochopili, proč jsme byli v Číně tak pomalí. Přijeli jsme sem s několika možnými řešeními, zdá se, že nám to pomohlo ke slušným výsledkům," pochvaloval si hlavní inženýr Laurent Mekies. Daniel Ricciardo si šestým místem vyjel zatím nejlepší startovní pozici v F1. "Je to výsledek tvrdé práce celého týmu. Postupně jsem se zlepšoval. Takový den nemáte pokaždé, takže si tento moment užívám, ale počítá se až zítřek. Večer se podíváme na možnosti strategie, zejména, co se týče pneumatik," vysvětlil Australan. Jean-Eric Vergne obsadil až devatenácté místo, díky penalizaci Pastora Maldonada si na startu o jednu příčku polepší. "Nechápu, proč jsem byl tak pomalý. Teplota tratě byla sice odpoledne o tři stupně vyšší, ale nemyslím, že by to bylo tím, zejména, když Daniel podal tak úžasný výkon. Musíme se s inženýry podívat na data. " uvedl Francouz, který věří, že i ze své startovní pozice dokáže zajet dobrý závod.

Sauber
Švýcarskému týmu pomohly závěrečné úpravy mezi ranním tréninkem a kvalifikací. Osmý Sergio Pérez byl s výsledkem spokojen. "Dokázali jsme dnes plně využít potenciál auta. Cílem je získat na startu několik pozic a uvidíme, jak se závod vyvine. Díky opotřebení pneumatik to bude těžké pro všechny. Další pódium nevypadá reálně, ale budeme bojovat o body," věří Mexičan. Kamuj Kobajaši se kvalifikoval jako dvanáctý. Ve svém závěrečném kole udělal v jedenácté zatáčce chybu. "Ztratil jsem tam několik desetin, jinak jsem se na čerstvých pneumatikách mohl zlepšit," vysvětloval Japonec. Také on si pochvaloval, že po návratu k pátečnímu nastavení se vůz choval lépe než ráno. Podle hlavního inženýra Giampaola Dall´Ary výsledky splnily očekávání. "Věděli jsme, že bude těžké zopakovat výkony z Číny, ale dnes šlo vše dobře, akorát ráno jsme měli problémy s vyvážením. Kvalifikace byla slušná a oba jezdci odvedli dobrou práci," pochvaloval si.

Force India
Paul di Resta se kvalifikoval jako desátý, což vzhledem k vynechání pátečního druhého tréninku považuje za úspěch. "Nebylo lehké vše stihnout, ale tým odvedl dobrou práci. Ve druhé části jsem zajel skvělé kolo, ale ve třetí jsme se rozhodli šetřit pneumatiky. Doufám, že zítra zajedeme slušný výsledek," vysvětlil. Třináctý Nico Hülkenberg si také pochvaloval dobrou rychlost. "Mé kolo ve druhé části kvalifikace vypadalo až do závěrečného sektoru velmi silně, ale pak jsem byl díky přetáčivosti široký v jedné ze zatáček a ztratil několik desetin. Jinak jsme mohli mít obě auta v elitní desítce," věří Němec a cítí, že v závodě může bojovat o body. Výkonný ředitel Rob Fernley upozornil, že týmu sedly i podmínky na trati. Věří, že na dnešních výsledcích budou jezdci moci stavět také v závodě.

Williams
Slavné stáji z Grove kvalifikace příliš nevyšla. Rychlejší z jihoamerické dvojice Bruno Senna obsadil ve vyrovnaném poli až patnácté místo. "Dnes to bylo velmi těžké. Několik desetin sekundy činí velký rozdíl v pozici na startu. Zítra to bude velká výzva, ale věřím, že můžeme zajet dobrý závod i z pozice, kde jsme. Myslím, že jsem z auta dostal maximum, ale zítra můžeme být silnější," věří Brazilec. Pastor Maldonado zajel po problémech s KERS až sedmnáctý čas, díky páteční výměně převodovky odstartuje do závodu až z dvaadvacátého místa. "Ráno auto vypadalo rychlé, je škoda, že jsme měli problém s KERS a já se ve druhé části pořádně nesvezl," litoval Venezuelan a dodal, že ho čeká náročný závod. "Musíme zaútočit na startu a využít naší strategie. Při simulacích vypadalo naše tempo dobře."

Diskuze (10) Další článek: Ve voze se teď cítím daleko lépe, říká spokojený Vettel
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.
20. října | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00