Vyrovnané výkony podávám už od Bahrajnu, říká Grosjean

Romain Grosjean si nemyslí, že by v jeho výkonech nastal zlom v posledních dvou závodech. Se svým jezděním je víceméně spokojený už delší dobu.
Vyrovnané výkony podávám už od Bahrajnu, říká Grosjean

Vedení Lotusu chválilo Grosjeana za poslední dva závody a řeklo mu, ať dál jezdí stejně jako na Nürburgringu a Hungaroringu. Francouz ale věří, že se mu daří už delší chvíli.

"Jako jezdec jsem celkem konzistentní už delší dobu," cituje Grosjeana Autosport. "Neodráželo se to ve výsledcích. Měli jsme těžké první čtyři závody s nastavením vozu, které mi nedávalo dobrý pocit."

"A pak od Bahrajnu jsme to vyřešili a všechno šlo lépe. V Barceloně simulace ukazovaly, že by rychlost stačila na třetí místo, ale pak se zlomilo zavěšení."

"OK, Monako bylo víkendem mých chyb, chtěl jsem být moc rychlý celý víkend. Pak v Kanadě jsme prostě byli pomalí a v Silverstonu to se mnou vypadalo velmi dobře, dokud se na začátku závodu nezlomilo přední křídlo."

Šéf Lotusu Eric Boullier řekl, že by si rád nechal Grosjeana i v roce 2014. Je ale zřejmé, že rozhodující bude výkonnost v druhé polovině sezóny.

Další článek: Spolupráce s novými partnery jde podle plánu, ujišťuje Sauber

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.