Výroční ceny Autosportu: Nejlepším jezdcem roku se stal Verstappen, nejlepším vozem Red Bull RB19

Výroční ceny Autosportu: Nejlepším jezdcem roku se stal Verstappen, nejlepším vozem Red Bull RB19

Britský magazín Autosport vyhlásil vítěze svých každoročních cen. Nejlepším mezinárodním závodníkem se stal Max Verstappen.

Trojnásobný světový šampion F1 Max Verstappen ovládl výroční ceny Autosportu již potřetí v řadě. Pilot Red Bullu si toto ocenění letos vysloužil nejen díky dalšímu titulu mistra světa, ale i díky tomu, že v končícím kalendářním roce překonal hned několik rekordů (například v počtu výher či pódiových umístění).

Cenu na tradičním galavečeru obdržel i vůz, se kterým Verstappen letos dominoval, tedy Red Bull RB19 – monopost rakouské stáje uspěl v kategorii nejlepší závodní vůz roku 2023.

Z dalších jezdců F1 byli v rámci cen Autosportu odměněni také jezdci McLarenu. Zatímco Lando Norris získal trofej pro nejlepšího britského jezdce, jeho kolega Oscar Piastri obdržel cenu pro nejlepšího nováčka.

Na galavečeru Autosportu uspěl také šéf Red Bullu Christian Horner, který si odnesl trofej Johna Bolstera, což ocenění za výjimečný přínos v oblasti technologií motoristického sportu.

Zlatou medaili za celoživotní přínos motorsportu si převzal trojnásobný mistr světa F1 z let 1969, 1971 a 1973 Jackie Stewart, který v příštím roce oslaví již 85. narozeniny.

Test s vozem F1 týmu Aston Martin čeká 18letého Josepha Loakea, třetího muže britského formulového šampionátu GB3. Loake si tuto šanci vysloužil zásluhou zisku ceny pro nejlepšího mladého jezdce, kterou Autosport uděluje ve spolupráci s britským jezdeckým klubem BRDC a stájí F1 Aston Martin.

Doporučujeme

Články odjinud