Výrobu motorů Red Bullu povede Ben Hodgkinson z Mercedesu

Red Bull získal výraznou posilu pro svou novou firmu, která se bude věnovat stavbě motorů.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Výrobu motorů Red Bullu povede Ben Hodgkinson z Mercedesu | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Red Bull v Milton Keynes založil novou firmu. Red Bull Powertrains bude vyrábět pohonné jednotky pro týmy Red Bull a AlphaTauri a to nejméně do roku 2025, kdy současné pohonné jednotky skončí. Půjde o pohonné jednotky, které Red Bull převezme od Hondy.

Podle Red Bullu představuje Red Bull Powertrains největší jednorázovou investici ve formuli 1 od založení Red Bull Racing v roce 2005.

Dnes Red Bull oznámil, že technickým ředitelem Red Bull Powertrains bude Ben Hodgkinson, který působí jako vedoucí inženýrství Mercedesu.

Hodgkinson má v oboru dvacet let zkušeností. Začínal vývojem motorů v Mistrovství světa v rallye a vývojem přeplňovaných motorů pro Le Mans. Poté se připojil k Ilmor Racing, což je dnes Mercedes AMG High Performance Powertrains.

Zatím není jasné, kdy k Red Bullu nastoupí. Podle týmu musí nejdříve vypořádat všechny náležitosti u Mercedesu. Podle Auto Motor und Sport bude moci nastoupit až na konci příštího roku.

Další článek: Mazepin byl překvapen úrovní intenzity F1

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?