Výrobci se dohodli na snížení cen pohonných jednotek

Výrobci jsou na dobré cestě k finální dohodě, která má mimo jiné snížit ceny současných pohonných jednotek.
Výrobci se dohodli na snížení cen pohonných jednotek

Neměli na vybranou. Výrobci museli předložit do minulého pátku své návrhy, jinak by nejspíše pokračovaly snahy FIA a Ecclestona zavést alternativní motor.

Podrobnosti zatím nejsou známy, ale podle Motorsport.com byla nalezena dohoda nejen na nižší ceně pohonných jednotek, ale také na garanci, že žádný tým nezůstane bez pohonné jednotky. Jedná se o reakci na loňskou situaci Red Bullu.

Očekává se, že úspor bude dosaženo větším počtem standardizovaných dílů, ačkoliv koncept současných hybridů bude zachován.

To je také druhá strana mince. Výrobci za ústupky dostanou záruku, že současné motory budou zachovány nejméně do roku 2020.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Manor představil logo a datum představení vozu

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.