Výrobci budou řešit budoucnost motorů, Lauda chce odklad

Podle Auto Motor und Sport proběhne zítra v Ženevě další schůzka zástupců výrobců motorů. Konkrétní výstupy očekávat nemůžeme, hotovo by mohlo být až na konci ledna.
Výrobci budou řešit budoucnost motorů, Lauda chce odklad

Nové pohonné jednotky by měly splňovat několik cílů: mají vycházet z těch současných, být levnější a jejich vývoj nemá přinést velké náklady. Ve finále bychom zde měli mít silnější motor (1000 až 1200 koní), který bude stát méně peněz. Jednou z cest může být standardizace některých komponent (baterie například). Možný je také větší průtok paliva (nyní maximálně 100 kg za hodinu) a větší spotřeba.

Nových pohonných jednotek bychom se mohli dočkat od roku 2016. Niki Lauda ale jako reálnější termín vidí rok 2017. Podle jeho názoru by se změna neměla uspěchat. Lauda také argumentuje Hondou, která by investovala peníze do pohonné jednotky jen na jeden rok.

Další článek: Mercedes prý chystá nové zbarvení. A co McLaren? (+Anketa)

11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.
24. února | Ferrari dnes potvrdilo, že se vrací do nejvyšší třídy v Le Mans! V roce 2023 vstoupí do WEC se svým hypercarem.