Vyřazení v druhé části kvalifikace mě překvapilo, přiznává Vettel

Velkým zklamáním skončila první letošní kvalifikace formule 1 pro Ferrari. Charles Leclerc odstartuje do Velké ceny Rakouska až ze sedmé pozice a Sebastian Vettel byl vyřazen už v prostřední části.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Vyřazení v druhé části kvalifikace mě překvapilo, přiznává Vettel | Foto: Getty Images / Peter Fox

Už v první části kvalifikace skončil Leclerc za Maxem Verstappenem, Lancem Strollem a oběma mercedesy. Vettela pak porazili Sergio Pérez na druhém racing pointu a Carlos Sainz Jr. na mclarenu a čtyřnásobný mistr světa skončil v Q1 až osmý.

V Q2 Vettel ztratil na nejrychlejšího Valtteriho Bottase 1,191 sekundy a skončil až jedenáctý.

Jen těsně přitom postoupil do závěrečné části druhý pilot Ferrari Leclerc, který skončil desátý s jen o 165 tisícin rychlejším časem, než měl Vettel.

„Je to samozřejmě překvapení. Mysleli jsme, že jsme měli trochu na víc. Vypadá to ale, že ostatní jeli v trénincích konzervativněji a s větším množstvím paliva. Nebyl jsem úplně spokojen s autem, při nájezdu do zatáček bylo přetáčivé trochu více, než bych si představoval,“ řekl Vettel.

Vettela překvapilo, že s ním končíme, říká Binotto. Uvedl důvody konce čtyřnásobného šampiona

Vettela překvapilo, že s ním končíme, říká Binotto. Uvedl důvody konce čtyřnásobného šampiona

Pro nedělní závod má Vettel větší očekávání. V dnešní kvalifikaci podle něj Ferrari uškodily vyšší teploty, které v Rakousku oproti pátečním tréninkům panovaly.

„Zítra to bude jiný obrázek. Tím, jak byla teplota tratě vyšší, to pro nás dnes bylo horší. Bude to dlouhý závod. V závodním režimu jsme na tom vždy lépe, získáme nějaké pozice a dobré body,“ dodává optimisticky.

Leclerc až ve čtvrté řadě

Po těsném postupu mezi nejlepších deset jezdců Leclerc v závěrečné části kvalifikace obsadil sedmé místo se ztrátou necelé sekundy na Bottase. Kromě obou jezdců Mercedesu a Red Bullu Monačana porazil také Lando Norris na mclarenu a Pérez z Racing Pointu.

„Dnes to pro nás nebyla jednoduchá kvalifikace. Bohužel to jsou pozice, na kterých nyní jsme. Musíme zůstat pozitivně naladění, je ale velmi těžké najít nějaká pozitiva,“ řekl Leclerc.

„Musíme pořádně pracovat, abychom se dostali z těchto těžkých časů. Ano, je to těžké, ale musíme pracovat jako tým. Snad zítra budeme silnější a ukážeme se.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Verstappen se pokusí Mercedes porazit odlišnou strategií

21:30 | Fast Friday je v Indianapolis skutečně fast.. Marco Andretti zajel nejrychlejší kolo od roku 1996: 233,491 mph (375,767 km/h). Alonso zatím na konci pořadí.
17:32 | Carlos Sainz uvedl, že i po změně šasi a chladícího systému se jeho vůz přehřívá.
17:16 | U Racing Pointu si myslí, že se Sergio Pérez nakazil koronavirem od svého soukromého kuchaře, kterého si najal, aby nemusel chodit do restaurací, kde by se mohl nakazit.
14:42 | Fernando Alonso dokáže zajet do boxů i pozadu.... odkaz

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:16.785)
2. trénink Hamilton (1:16.883)
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10