Vypadne z kalendáře F1 Velká cena Brazílie?

Bernie Ecclestone nevylučuje, že z kalendáře formule 1 vypadne jedna z tradičních ikon a navíc i země, která dala královně motorsportu mnoho skvělých jezdců. Bude kalendář bez GP Brazílie?
Vypadne z kalendáře F1 Velká cena Brazílie?

Kalendář formule 1 letos obsahuje rekordních 21 závodů, ale před dveřmi stojí další nové nebo staronové destinace. Otazníky proto visí nad některými současnými velkými cenami.

Už hodně unavené musí být otazníky nad Monzou. O budoucnosti GP Itálie se jedná už velmi dlouho. Zatím to vypadá i s ohledem na příchod Heinekenu docela dobře. Jen připomeňme, že výrobce piva sice bude sponzorem GP Itálie, ale peníze z toho putují rovnou Ecclestonovi a nikoliv promotérovi, který by z nich zaplatil třeba část poplatku.

Dlouhodobý problém je v Německu. V posledních letech docházelo u západních sousedů k střídání okruhů, ale Nürburgring má pod novým majitelem hluboko do kapsy.

Vloni se tak v Německu nejelo, letos se F1 vrací na Hockenheim, který má regulérní smlouvu na letošní rok a pak zase na rok 2018. Šéf okruhu Georg Seiler se ale musí dívat i do své peněženky a podmiňuje pokračování zájmem ze strany Němců. Přijít musí letos alespoň 55 tisíc diváků.  Ecclestone si ale myslí, že by se tam mohlo jet i v příštím roce.

Bez Brazílie?

Problém ale mají podle Auto Motor und Sport pod sochou Krista. V Brazílii by se mohlo jet letos naposledy. Velká cena se bude muset zřejmě obejít bez podpory televize Globo, která prochází tvrdými úspornými opatřeními. Od Ecclestona ale mohou být vyjádření směrem k Brazílii jen tradičním mediálním tlakem.

A nové okruhy? Argentina čekala na výsledek voleb. Ty sice dopadly pro F1 dobře, ale podle Ecclestona nemají asi peníze. V JAR se také nic moc zřejmě neděje a Ecclestonovi vadí i příliš velká vzdálenost.

Největším kandidátem je momentálně Las Vegas, které je vstupu do F1 v roce 2018 (teoreticky i o rok dříve) hodně blízko. Ecclestone k nim ale ironicky dodává, že toho hodně namluví, ale nic se neděje. Dříve zase prohlásil, že asi nemají pero.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pirelli o Baku: dlouhý okruh s nízkou přilnavostí

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10