Vypadne z kalendáře F1 Velká cena Brazílie?

Bernie Ecclestone nevylučuje, že z kalendáře formule 1 vypadne jedna z tradičních ikon a navíc i země, která dala královně motorsportu mnoho skvělých jezdců. Bude kalendář bez GP Brazílie?
Vypadne z kalendáře F1 Velká cena Brazílie?

Kalendář formule 1 letos obsahuje rekordních 21 závodů, ale před dveřmi stojí další nové nebo staronové destinace. Otazníky proto visí nad některými současnými velkými cenami.

Už hodně unavené musí být otazníky nad Monzou. O budoucnosti GP Itálie se jedná už velmi dlouho. Zatím to vypadá i s ohledem na příchod Heinekenu docela dobře. Jen připomeňme, že výrobce piva sice bude sponzorem GP Itálie, ale peníze z toho putují rovnou Ecclestonovi a nikoliv promotérovi, který by z nich zaplatil třeba část poplatku.

Dlouhodobý problém je v Německu. V posledních letech docházelo u západních sousedů k střídání okruhů, ale Nürburgring má pod novým majitelem hluboko do kapsy.

Vloni se tak v Německu nejelo, letos se F1 vrací na Hockenheim, který má regulérní smlouvu na letošní rok a pak zase na rok 2018. Šéf okruhu Georg Seiler se ale musí dívat i do své peněženky a podmiňuje pokračování zájmem ze strany Němců. Přijít musí letos alespoň 55 tisíc diváků.  Ecclestone si ale myslí, že by se tam mohlo jet i v příštím roce.

Bez Brazílie?

Problém ale mají podle Auto Motor und Sport pod sochou Krista. V Brazílii by se mohlo jet letos naposledy. Velká cena se bude muset zřejmě obejít bez podpory televize Globo, která prochází tvrdými úspornými opatřeními. Od Ecclestona ale mohou být vyjádření směrem k Brazílii jen tradičním mediálním tlakem.

A nové okruhy? Argentina čekala na výsledek voleb. Ty sice dopadly pro F1 dobře, ale podle Ecclestona nemají asi peníze. V JAR se také nic moc zřejmě neděje a Ecclestonovi vadí i příliš velká vzdálenost.

Největším kandidátem je momentálně Las Vegas, které je vstupu do F1 v roce 2018 (teoreticky i o rok dříve) hodně blízko. Ecclestone k nim ale ironicky dodává, že toho hodně namluví, ale nic se neděje. Dříve zase prohlásil, že asi nemají pero.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pirelli o Baku: dlouhý okruh s nízkou přilnavostí

Témata článku: ,