Vypadá to dobře, těší se šestý Trulli

Dvanáctý Kobajaši jel kvalifikaci poprvé na suchu.
Klepněte pro větší obrázekU Toyoty zavládl po kvalifikaci v Abú Zabí střízlivý optimismus. Jarno Trulli skončil šestý, nováček Kamuj Kobajaši dvanáctý.

„V tom horku to bylo těžké. Ale mám pocit, že jsem dobře zvládl všechny části a s šestým místem jsem spokojený,“ řekl Trulli. „Auto je celkem silné, takže pro závod to vypadá dobře,“ dodal.

Kobajaši udělal při své premiéře před dvěma týdny v Brazílii dojem. Jako náhrada za zraněného Tima Glocka postoupil z první části kvalifikace, startoval jedenáctý a skončil devátý. V Abú Zabí už pomýšlel na kvalifikační finále.

„Doufal jsem, že bych se mohl dostat do nejlepší desítky, ale bylo to poprvé, kdy jsem jel kvalifikaci na suchu. Potřeboval jsem chvíli, abych si zvyknul,“ řekl Kobajaši. „Nakonec jsem zaostal za hranicí nejlepší desítky jen asi o desetinu, což není špatné,“ poznamenal.

Spokojený byl i vedoucí inženýr týmu Pascal Vasselon. „V téhle kvalifikaci bylo podstatné vybrat dobré pneumatiky, správně je zahřát a nezůstat trčet v provozu. Což jsme v podstatě zvládli, i když jsme doufali, že bychom mohli být i výš. Výsledek je to ale dobrý a natankováno máme rozumně,“ řekl.
Další článek: Jezdce Red Bullu překvapil Hamiltonův čas