Vynechané testování Alonsovi neuškodí, věří u Toyoty

Fernando Alonso se chystá na dvojí angažmá. Působení u týmu McLaren ve formuli 1 bude kombinovat se závoděním pro Toyotu ve FIA WEC. Kvůli GP Bahrajnu se však Španěl nebude moci zúčastnit oficiálního předsezónního testování s japonským týmem na okruhu Paul Ricard v Le Castellet.
Vynechané testování Alonsovi neuškodí, věří u Toyoty

Tradiční testování před novou sezónou FIA WEC „Prologue“ se uskuteční na Paul Ricard v dnech 6.-7. dubna. Tím vzniká termínová kolize s GP Bahrajnu, která je naplánována na 6.-8. dubna.

Díky této termínové kolizi se Alonso nebude moci zúčastnit testovacích session s prototypem LMP 1 na jihu Francie a s provozem na trati se tak ve WEC poprvé setká až při ostrém závodě v belgickém Spa.

U Toyoty však věří, že vynechání „Prologue“ nebude pro Alonsa problémem. Řízení prototypu, byť LMP 2, si v ostrém závodním tempu a hustém provozu na trati vyzkoušel již v Daytoně.

„Bude mít méně zkušeností než jeho parťáci a Spa bude jeho prvním ostrým startem. On už ale takové podmínky zažil v Daytoně, a tak o něj nemáme obavy,“ řekl o Alonsovi šéf Toyota Motorsport Pascal Vasselon pro Autosport.

Podle Vasselona již španělský dvojnásobný mistr světa F1 rovněž pochopil základy vytrvalostních závodů a povinnosti jezdce v týmu.

„Již chápe, o čem přesně vytrvalostní závody jsou a jaké povinnosti v týmu má.“

Atmosféru v týmu si po testech v portugalském Algarve pochvaloval i sám španělský pilot.

„Atmosféra v týmu je skvělá. Od prvního dne se ke mně všichni chovali velmi přátelsky. Máme dokonce skupinovou konverzaci ve WhatsApp, kde si spolu stále píšeme,“ pochvaluje si Alonso.

Testů na Paul Ricard se nebudou moci zúčastnit ani Kazuki Nakadžima a Kamuj Kobajaši. Dvojice japonských jezdců se na místo toho zúčastní testování vozu Lexus na okruhu Okayama před novou sezónou Super GT.

Foto: Toyota Motorsport GmbH

Diskuze (16) Další článek: První technická analýza vozu Sauber C37
14:12 | Podle Tombazise jsou změny pravidel pro předjíždění nutné, protože jinak by se situace dále zhoršovala.
21. května | Z prvního místa odstartuje v neděli do Indy 500 Ed Carpenter. Danica Patrick mimochodem 7.!
17. května | Formule E v další sezóně zavítá do Saúdské Arábie.
17. května | Pirelli pro GP Německa nominuje ultraměkké, měkké a střední pneumatiky. Superměkkou vynechá jako v Číně.
16. května | Carlos Sainz měl v závodě problém s tlakem paliva, přiznal Renault. S palivovým systémem měl v sobotu problém i Hu… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10