Vynechané testování Alonsovi neuškodí, věří u Toyoty

Fernando Alonso se chystá na dvojí angažmá. Působení u týmu McLaren ve formuli 1 bude kombinovat se závoděním pro Toyotu ve FIA WEC. Kvůli GP Bahrajnu se však Španěl nebude moci zúčastnit oficiálního předsezónního testování s japonským týmem na okruhu Paul Ricard v Le Castellet.
Vynechané testování Alonsovi neuškodí, věří u Toyoty

Tradiční testování před novou sezónou FIA WEC „Prologue“ se uskuteční na Paul Ricard v dnech 6.-7. dubna. Tím vzniká termínová kolize s GP Bahrajnu, která je naplánována na 6.-8. dubna.

Díky této termínové kolizi se Alonso nebude moci zúčastnit testovacích session s prototypem LMP 1 na jihu Francie a s provozem na trati se tak ve WEC poprvé setká až při ostrém závodě v belgickém Spa.

U Toyoty však věří, že vynechání „Prologue“ nebude pro Alonsa problémem. Řízení prototypu, byť LMP 2, si v ostrém závodním tempu a hustém provozu na trati vyzkoušel již v Daytoně.

„Bude mít méně zkušeností než jeho parťáci a Spa bude jeho prvním ostrým startem. On už ale takové podmínky zažil v Daytoně, a tak o něj nemáme obavy,“ řekl o Alonsovi šéf Toyota Motorsport Pascal Vasselon pro Autosport.

Podle Vasselona již španělský dvojnásobný mistr světa F1 rovněž pochopil základy vytrvalostních závodů a povinnosti jezdce v týmu.

„Již chápe, o čem přesně vytrvalostní závody jsou a jaké povinnosti v týmu má.“

Atmosféru v týmu si po testech v portugalském Algarve pochvaloval i sám španělský pilot.

„Atmosféra v týmu je skvělá. Od prvního dne se ke mně všichni chovali velmi přátelsky. Máme dokonce skupinovou konverzaci ve WhatsApp, kde si spolu stále píšeme,“ pochvaluje si Alonso.

Testů na Paul Ricard se nebudou moci zúčastnit ani Kazuki Nakadžima a Kamuj Kobajaši. Dvojice japonských jezdců se na místo toho zúčastní testování vozu Lexus na okruhu Okayama před novou sezónou Super GT.

Foto: Toyota Motorsport GmbH

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
10:44 | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.
13. března | Výběr pneumatik pro první závod :) odkaz

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10