Vymklo se nám to z rukou, přiznává o Malajsii Marko

Poradce Red Bullu Helmut Marko, jenž podle Marka Webbera protežuje Sebastiana Vettela, uznal, že tým závod v Sepangu nezvládl.
Vymklo se nám to z rukou, přiznává o Malajsii Marko

Red Bull Racing si v druhé Grand Prix dojel pro letošní první vítězství, a to dokonce dvojité, ale přineslo mu nemalé starosti. Vettel nedodržel příkaz a předjel Webbera, což rozhodilo celý tým.

"Tým udělal správnou věc, řekli jsme jezdcům, ať drží pozice, a najednou se ocitli vedle sebe, a v tu chvíli se to vymklo kontrole," uvedl Marko v rozhovoru s Adamem Cooperem.

"Ale ukazuje to, že nemáme jedničku a dvojku jako Mercedes. Ale nemělo to takhle být, protože jsme všichni měli obavy kvůli opotřebení pneumatik. Měli jsme štěstí, že jsme dojeli na prvním a druhém místě."

Události ze Sepangu si vyžadují další kroky. "Musíme si to vyřešit interně. Je to pozitivní, není to jako u Mercedesu, kde je to: 'Bang, zůstaneš za ním.'. Když máte v takové situaci kluky, jako jsou Sebastian a Mark, není možné to mít pod kontrolou."

"Velmi těžko se to zvládá, ale nakonec jsme měli štěstí, protože pneumatiky držely pohromadě mnohem lépe, než jsme čekali. Oba jezdili v posledním stintu velmi rychlá kola, takže možná bychom měli být vůči Pirelli méně kritičtí."

S čím ale Marko problém nemá, je Vettelova hláška z dřívější fáze závodu, kterou tým žádal, ať odklidí Webbera, protože je moc pomalý.

"Bylo to správné, protože za ním byl Hamilton a dostával se do DRS. Mark tu zprávu dostal a okamžitě zrychlil, takže to zafungovalo tak, jak by tým fungovat měl."

"Jen řekl, že je Mark moc pomalý. Podívejte se, co se dělo za nimi, byli tam Hamilton a Rosberg. Nejenže se blížili (možnosti použití) DRS, také tu bylo nebezpečí, že si pomůžou dřívější zastávkou."

Další článek: Mají jasnou jedničku a my ne, obviňují se vzájemně Mercedes a Red Bull

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00