Výměnou za podpis Concordské dohody nabídl Ecclestone FIA akcie

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone prozradil, jaké stimuly připravil Mezinárodní automobilové federaci, aby podepsala novou Concordskou dohodu s platností do roku 2020.
Výměnou za podpis Concordské dohody nabídl Ecclestone FIA akcie

Jednání o dohodě trvala velmi dlouho a pokračovala až do poloviny letošní sezóny, i když předchozí dohoda vypršela už loni. Největší problémy měl Ecclestone s FIA.

Britskému Guardianu teď šéf formule 1 prozradil, že federaci slíbil jednoprocentní podíl ve formuli 1, až dojde ke vstupu královny motorsportu na burzu. Týmy žádný podíl nedostanou. Podle odhadů, jejichž přesnost ukáže až burza, by se hodnota tohoto podílu mohla pohybovat kolem 120 miliónů dolarů.

Ale to není vše. Ecclestone také přistoupil na zvýšení roční částky, kterou FIA každý rok inkasuje od formule 1. Doposud to bylo 10 miliónů, podle nové Concordské dohody to je 40 miliónů dolarů.

Další článek: Exkluzivně: Räikkönen toho má už prostě dost

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.