Výměna obou jezdců by pro Manor nepředstavovala problém

Manor je jedním ze tří týmů, který letos vyměnil v průběhu sezóny svou jezdeckou sestavu a je jedním z mála, u něhož ještě neznáme ani jedno jméno pro příští rok.
Výměna obou jezdců by pro Manor nepředstavovala problém

Závodní ředitel Manoru Dave Ryan pro Motorsport.com uvedl, že ani výměna obou jezdců by týmu nezpůsobila problémy.

Sestava pro příští rok je tak trochu v rukou Mercedesu. Jemu totiž patří jak Wehrlein tak také Ocon. Oba by přitom mohli odejít jinam.

„V žádném případě to není frustrující,“ uvedl Ryan. „Je pěkné spolupracovat s mladými chlapci, kteří přišli s obrovskými ambicemi a velkou touhou se zlepšovat a stát se šampiony. Být malou součástí této cesty je docela pěkné. Podle mě je to skvělé.“

„Rádi bychom měli Pascala a Estebana jako součást týmu. Mimořádně nám pomohli. Pokud skončí jinde, tak skončí. Tak to chodí. Našli bychom ale jiné dva jezdce, kteří by s týmem určitě také dobře spolupracovali.“

Podle Ryana mají oba jezdci v F1 velkou budoucnost. U Ocona ocenil, že si na vůz velmi rychle zvyknul.

Wehrlein by rád zůstal

Pascal Wehrlein ale nakonec u Manoru zřejmě zůstane. „Samozřejmě, že cílem je být v co nejlepší možné pozici, ale uvidíme, co se příští rok stane,“ uvedl Wehrlein pro Autosport. 

„Rád bych zůstal. Tým udělal od loňského roku velký pokrok a totéž udělal také letos od prvního závodu. Myslím, že příští rok je tu možnost udělat další velký krok. Byl by to pěkný příběh zůstat s Manorem.“ 

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Řízení bude příští rok ještě snadnější, překvapil Verstappen

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.