Vylepšení Sauberu fungují, tým se chce vrátit na šesté místo

Sauber nasadil v Japonsku velké úpravy a s výsledky byl spokojený. Plánuje další novinky a věří, že může vybojovat zpět šesté místo v poháru konstruktérů.
Vylepšení Sauberu fungují, tým se chce vrátit na šesté místo

Švýcarská stáj si do Suzuky přivezla mimo jiné úplně nové přední přítlačné křídlo, nové zadní křídlo, nové deflektory před a na bočnicích, nové přívody vzduchu k brzdám a upravenou podlahu.

"Jsou to rozsáhlé změny, ještě jsme auto nevyladili na sto procent, vyvážení není nejlepší a tak dále," komentoval technický ředitel James Key pro Autosport. "Ale čísla, data a rozdíly mezi díly, u kterých jsme provedli srovnání, vypadají správně."

"Když přijedete na trať s novými díly, nikdy nevíte, ale všechno to odpovídá očekáváním. Myslím, že z toho dostaneme ještě trochu víc, také budeme mít další nové díly. Chce se mi věřit, že jestli to takhle půjde v dalších závodech, tak jsme zpět v boji."

Sauber bojuje o šesté místo, které mu nedávno sebrala Force Indie. Výkonnostně jsou blízko ještě dva další týmy, ale bodově můžou v Hinwilu myslet jen na návrat na šestou pozici. Další novinky si přivezou do Koreje a Abú Zabí.

"Renault je teď v šampionátu určitě mimo náš dostřel, i když se zdá, že rychlostně jsme na tom podobně," uvedl Key. "Byli rychlí v kvalifikaci, ale v průběhu víkendu jsme jim nebyli moc daleko. Myslím, že se do toho boje přimíchají, i když jsou v šampionátu daleko."

Sauber očekává, že do konce sezóny s ním budou bojovat v jedné skupině Renault, Force India a Toro Rosso.

Diskuze (15) Další článek: GP Japonska: Co v tiskových materiálech nebylo
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00