Vylepšení Renaultu by mohlo smazat náskok Ferrari, věří Ricciardo

Daniel Ricciardo je přesvědčen o tom, že Red Bull bude ke konci sezóny schopen bojovat s Ferrari v případě, že vylepšení pohonné jednotky Renault přinesou očekávané zlepšení.
Vylepšení Renaultu by mohlo smazat náskok Ferrari, věří Ricciardo

Renault podle všeho nasadí pro Velkou cenu Ruska jeden velký balík vylepšení své pohonné jednotky, jelikož francouzská společnost zatím nevyužila žádný z žetonů pro vývoj svého motoru.

A vzhledem k tomu, že Red Bull se v posledních závodech výkonnostně zlepšil, Ricciardo věří, že v posledních pěti podnicích by díky vylepšené pohonné jednotce mohl být vůz RB11 ještě silnější.

„Na papíře to vypadá tak, že pokud získáme pár koní navíc a všechno další, co bychom měli, tak by nás to mělo dostat do dobré pozice,“ řekl Ricciardo.

Renault chce udělat jeden velký upgrade

Renault chce udělat jeden velký upgrade

„Člověk by si řekl, že nás to dostane na úroveň Ferrari, jenže znovu, stejně jako to bylo v loňském roce 'nasadíme vylepšení, tyhle a tyhle' a i když z dynamometru budeme mít jeden výsledek, tak když s tím vyjedete na trať, může to vypadat jinak.“

„Takže já to budu vždy trochu zlehčovat. Radši totiž budu příjemně překvapen než zklamán, takže uvidíme.“

Vylepšení by se navíc mohlo podle Ricciarda projevit i v příštím roce, pokud by Renault i nadále dodával Red Bullu pohonné jednotky.

„Mohl by to být velký zlom v naší aktuální sezóně, ale také v příštím roce. Myslím, že vše ukáže až čas, držím palce.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Zaměřme se na výkon, vyzývá Button Hondu

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
13. června | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00