Vylepšení motoru Renault přinese více než jen smazání ztráty na soupeře

Renault pracoval přes zimu zejména na stabilizaci spolehlivosti. V průběhu sezóny chce nasadit velký výkonnostní vylepšení, od kterých si hodně slibuje.
Vylepšení motoru Renault přinese více než jen smazání ztráty na soupeře

McLaren chce do Barcelony přivést téměř nové auto. Tým z Wokingu ale také Red Bull a tovární Renault se mohou v průběhu sezóny těšit i na velké zlepšení na straně motoru.

Jezdíme s evolucí loňského auta, nové bude ve Španělsku, říká McLaren

Jezdíme s evolucí loňského auta, nové bude ve Španělsku, říká McLaren

„Bavíme se o podstatném sezónních vývoji,“ řekl Cyril Abiteboul pro Motorosort.com.

„Je to více, než je ztráta, kterou máme podle mého názoru na špičkové týmy. Alespoň pokud jde o závod.“

Abiteboul upozornil, že myslí současnou ztrátou, protože ani konkurence nespí. Je ale otázkou, kolik koní dokáží Mercedes a Ferrari ještě najít.

„Máme více věcí, které se týkají výkonu a přijdou v závodě číslo pět (Španělsko). Větší zisky ale nebudou, dokud se neupraví hardware později v tomto roce. Nebude to, dokud nepředstavíme pohonnou jednotku číslo dvě, což doufám, že bude co nejpozději.“

Renault už musel u obou jezdců vyměnit MGU-H, ale nejednalo se o výměnu z důvodu vylepšení výkonu.

Součástí vylepšení má být naopak systém MGU-K, se kterým měl Renault vloni problémy. Nový MGU-K má dodat více energie.

Závod je sice hlavní část příběhu, ale důležitá je také kvalifikace. Pokud startujete ze třetí, čtvrté řady, je šance na dobrý výsledek menší, ačkoliv Daniel Ricciardo by s tímto asi nesouhlasil.

Renault si uvědomuje, že musí zapracovat i na sobotách. „Prozkoumáváme každou možnou cestu ke zmírnění tohoto deficitu,“ vysvětluje Abiteboul. „První věcí je najít to, co může dělat rozdíl. Myslím, že ztráta v kvalifikaci (v Číně) byla o něco menší, než tomu bylo předtím.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Na tohle musíte mít koule! Jak Red Bull provedl dvojitý pit stop [+video]

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.