Výkonnostně jsem dosáhl Hamiltonovy úrovně, říká Kovalainen

V posledních závodech ho ale zpomalovaly incidenty.
Heikki Kovalainen neměl v první polovině sezóny výsledky, které by uspokojily McLaren, a tak mu šéf týmu Martin Whitmarsh sdělil, že musí přidat. Kovalainen se domnívá, že se mu to podařilo, srovnání s týmovým kolegou podle něj vychází dobře.

Na otázku, zda se domnívá, že dosáhl výkonnostní úrovně Lewise Hamiltona, Kovalainen odpověděl: "Ano, myslím si to. V posledních několika závodech jsem podával opravdu dobré výkony, ale pokaždé mě zpomalily incidenty v různých fázích závodu."

"Ale myslím, že výkonnost je dostačující. Vždy může být lepší a Lewis je silný týmový kolega, ale nemám žádné problémy a silný kolega mi nikdy nedělal starosti. Je to prospěšné a když se mi podaří ho porazit, obvykle bývám blízko čelu startovního pole."

Ron Dennis před začátkem letošní sezóny řekl, že Kovalainen bude překvapením sezóny. V té době ale podle finského pilota nikdo u McLarenu nečekal, že vůz bude v prvních závodech tak pomalý. Proto ani nebylo tolik vidět zlepšení, kterého Kovalainen dosáhl.

"Mé výkony jsou ve srovnání s loňským rokem relativně dobré. Jezdím lépe než loni. Srovnání s Lewisem pro mě vychází letos lépe než loni, ale bohužel to není vidět, když jezdíte na 14 místě," řekl.

Do Singapuru přivezl McLaren novou podlahu, nové přední křídlo a pár dalších aerodynamických dílů. Podle Kovalainena by měl být tým konkurenceschopný.

Fin patří mezi jezdce, jejichž manažerem byl Flavio Briatore, takže i na něj dopadly výsledky jednání Světové rady, která Itala zcela vyloučila z působení ve formuli 1.

"Samozřejmě je to trochu neobvyklá situace, určitě jsem to nečekal, ale samozřejmě se budu muset podřídit FIA," komentoval svojí situaci Kovalainen.
Diskuze (58) Další článek: Vozy týmu Sauber budou v příštím roce pohánět motory ferrari
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen