Výkonnost z Německa Mercedesu větší starosti nedělá

Vedení týmu Mercedes zůstává přesvědčené, že je W04 rychlý monopost, a proto není třeba si dělat těžkou hlavu z GP Německa.
Výkonnost z Německa Mercedesu větší starosti nedělá

Až do začátku závodu na Nürburgringu se zdálo, že si Mercedes drží výkonnost z předchozích Grand Prix, ale poté začal ztrácet a po startu z pole position byl rád za body.

Za propadem vidí Mercedes špatnou práci s pneumatikami, ale věří, že není důvod k obavám. "Německo nebylo obrovským zklamáním, bylo jen zklamáním," řekl sportovní šéf Toto Wolff pro Autosport.

"Není příjemné vidět auto, které sedm dní předtím vyhrálo, jak nepodává stejné výkony, jak se z top auta vrací do středu pole. Ale víme, že je auto celkem rychlé. Auto se nezhorší jen za sedm dní."

Šéf týmu Ross Brawn vidí hlavní příčinu propadu v zákazu přehazování zadních pneumatik, ale od Maďarska se obutí znovu změní, takže je otázkou, jak se bude stáji z Brackley dařit dál.

Tyto otazníky platí i pro všechny ostatní týmy, ale ty si budou na rozdíl od Mercedesu moci vyzkoušet nové produkty Pirelli v silverstonském testu.

"Samozřejmě je to vždy nevýhoda, když nemůžete testovat," komentoval Wolff. "Ale my jsme věděli, jak na tom jsme, a musíme udělat to nejlepší. Teď alespoň máme tři dny na přemýšlení."

Další článek: Za letošní výkony dává Alonso Ferrari osm bodů z deseti

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00