Výkonem v Maďarsku si Senna zajistil klidnou letní přestávku

Sennovi se konečně podařilo dát dohromady pořádný závodní víkend, takže obavy o svoji budoucnost má teď mnohem menší.
Výkonem v Maďarsku si Senna zajistil klidnou letní přestávku

Brazilský závodník v první polovině sezóny výkonnostně ztrácel na týmového kolegu Maldonada a přiznal, že pokud se nezlepší, bude jeho setrvání ve formuli 1 hodně nejisté.

V poslední Grand Prix však přišel zlom. Poprvé postoupil do závěrečné části kvalifikace a v závodě dokázal porazit mimo jiné Webbera, Massu a Rosberga, což mu přineslo sedmé místo v cíli.

"Myslím, že jsem měl celkově dobrý víkend, tréninky, kvalifikaci a závod," radoval se. "Je důležité takhle pokračovat. Kdybych tento víkend zakončil špatným výsledkem nebo špatnou rychlostí, určitě bych na to během letní přestávky pořád myslel."

"Teď si ale nemusím s ničím dělat starosti. Myslím, že jsem podal dobrý výkon, a pořád se učím, zlepšuji se. Bude třeba podávat čím dál lepší výkony. Doufejme, že mi v druhé polovině sezóny pomůže, že mám mnohem víc zkušeností. Každý detail pomáhá, když rozhoduje desetina a půl při boji o osmé místo."

Senna debutoval ve formuli 1 už v roce 2010, kromě jednoho závodu odjel celou sezónu pro HRT. Loni absolvoval dalších osm Grand Prix pro Renault, ale pořád se považuje za úplného nováčka.

"V první sezóně, v první pořádné sezóně, jako je tato, budete mít výkyvy ve výkonnosti. Když se podíváte na kariéry ostatních jezdců, v prvních sezónách uvidíte výkyvy. Všichni potřebují mít šanci vyspět, platí to i pro mě. Potřebuji příležitost vyspět a vyvíjet se s týmem."

"Je to zřejmě nejtěžší sezóna formule 1 za Bůh ví kolik let. Při boji o první desítku rozhodují setiny sekundy. Jak jsem řekl už předtím, zvládnutí kvalifikací bude klíčové pro mé setrvání ve formuli 1 v příštím roce a snad i v těch dalších."

Svým výkonem na Hungaroringu Senna pochopitelně potěšil svého zaměstnavatele. "Bruno odvedl tento víkend výbornou práci a byl nejsilnější za celou dobu, co je u Williamsu," konstatoval provozní šéf týmu Mark Gillan. "Evidentně byl spokojený a ve voze si věřil. Těšíme se, že Bruno bude na tomto výkonu stavět v druhé polovině sezóny."

Další článek: Posunem na druhé místo v Maďarsku zaskočil Räikkönen i svůj tým

14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
13. června | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00