Výkonem v Maďarsku si Senna zajistil klidnou letní přestávku

Sennovi se konečně podařilo dát dohromady pořádný závodní víkend, takže obavy o svoji budoucnost má teď mnohem menší.
Výkonem v Maďarsku si Senna zajistil klidnou letní přestávku

Brazilský závodník v první polovině sezóny výkonnostně ztrácel na týmového kolegu Maldonada a přiznal, že pokud se nezlepší, bude jeho setrvání ve formuli 1 hodně nejisté.

V poslední Grand Prix však přišel zlom. Poprvé postoupil do závěrečné části kvalifikace a v závodě dokázal porazit mimo jiné Webbera, Massu a Rosberga, což mu přineslo sedmé místo v cíli.

"Myslím, že jsem měl celkově dobrý víkend, tréninky, kvalifikaci a závod," radoval se. "Je důležité takhle pokračovat. Kdybych tento víkend zakončil špatným výsledkem nebo špatnou rychlostí, určitě bych na to během letní přestávky pořád myslel."

"Teď si ale nemusím s ničím dělat starosti. Myslím, že jsem podal dobrý výkon, a pořád se učím, zlepšuji se. Bude třeba podávat čím dál lepší výkony. Doufejme, že mi v druhé polovině sezóny pomůže, že mám mnohem víc zkušeností. Každý detail pomáhá, když rozhoduje desetina a půl při boji o osmé místo."

Senna debutoval ve formuli 1 už v roce 2010, kromě jednoho závodu odjel celou sezónu pro HRT. Loni absolvoval dalších osm Grand Prix pro Renault, ale pořád se považuje za úplného nováčka.

"V první sezóně, v první pořádné sezóně, jako je tato, budete mít výkyvy ve výkonnosti. Když se podíváte na kariéry ostatních jezdců, v prvních sezónách uvidíte výkyvy. Všichni potřebují mít šanci vyspět, platí to i pro mě. Potřebuji příležitost vyspět a vyvíjet se s týmem."

"Je to zřejmě nejtěžší sezóna formule 1 za Bůh ví kolik let. Při boji o první desítku rozhodují setiny sekundy. Jak jsem řekl už předtím, zvládnutí kvalifikací bude klíčové pro mé setrvání ve formuli 1 v příštím roce a snad i v těch dalších."

Svým výkonem na Hungaroringu Senna pochopitelně potěšil svého zaměstnavatele. "Bruno odvedl tento víkend výbornou práci a byl nejsilnější za celou dobu, co je u Williamsu," konstatoval provozní šéf týmu Mark Gillan. "Evidentně byl spokojený a ve voze si věřil. Těšíme se, že Bruno bude na tomto výkonu stavět v druhé polovině sezóny."

Další článek: Posunem na druhé místo v Maďarsku zaskočil Räikkönen i svůj tým

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10