Výkon Mercedesu opět ovlivnily problémy s obutím

Piloti německé stáje obsadili ve Velké ceně Itálie šesté, respektive sedmé místo v pořadí Schumacher - Rosberg. Mercedes si na své konto připsal čtrnáct bodů, což není špatný výsledek. Mohlo to být prý ale lepší.
Výkon Mercedesu opět ovlivnily problémy s obutím

Michael Schumacher startoval do závodu z nadějné čtvrté pozice, a tak potají doufal, že by mohl skončit třeba na stupních vítězů. V úvodní fázi dnešního klání se ale na svých pneumatikách trápil, což se později ukázalo jako klíčový faktor.

"Dnes to byl zábavný závod - ačkoliv musím připustit, že vzhledem k našemu pátečnímu výkonu jsem tajně doufal, že bychom mohli skončit o něco výše. První stint byl ale záludný," podotkl sedminásobný šampión.

Poté se jeho mercedesu rychlost opět vrátila, na boj o stupně vítězů už však bylo pozdě: "Tak nějak trochu mi dnes odpoledne došla kola, kdyby byl závod o trochu delší, byl bych schopný bojovat o vyšší pozice. Celkově si myslím, že jsme dnes ze sebe dostali všechno. Teď potřebujeme v tomto trendu pokračovat."

V porovnání se svou výchozí pozicí si v cíli závodu pohoršil také druhé pilot Mercedesu Nico Rosberg. I jeho přibrzdily v prvním stintu problémy s italským obutím.

"Sedmé místo je zlepšením mých nedávných výsledků, takže jsem s ním dnes spokojen, ačkoliv jsme měli potenciál na to, abychom se umístili lépe. V prvním stintu jsem na měkčích pneumatikách neměl žádnou přilnavost. Byla to ta stejná sada, se kterou jsem měl problémy v Q3," zopakoval slova svého týmového kolegy Rosberg.

Další fáze jeho závodu byly téměř stejné jako ty Schumacherovy. S přibývajícími koly výkon jeho monopostu stoupal. "Po první zastávce v boxech jsem měl velmi dobrou rychlost, byl jsem schopný zajíždět nejrychlejší kola závodu a povedlo se mi některými pěknými předjíždějícími manévry posunout vpřed," dodal vítěz letošní Velké ceny Číny.

Mercedes se potýká s problémy s pneumatikami celou letošní sezonu. A protože vše nasvědčovalo tomu, že stejné to bude také v Monze, rozhodl se tým v případě obou jezdců pro strategii na dva pit stopy.

"Věděli jsme, že dnes odpoledne pro nás není jednozastávková strategie reálná, takže jsme šli do závodu s tím, že máme v plánu strategii na dvě zastávky," řekl Ross Brawn.

"Věděli jsme, že (naši) jezdci budou muset tvrdě bojovat proti ostatním jezdcům, kteří jeli na jednu zastávku, aby toho využili. Zklamáním dnes je, že oba jezdci měli velké problémy na jejich první sadě pneumatik - možná kvůli tomu, jak jsme s nimi zacházeli v kvalifikaci, v Q3 jsme na nich odjeli víc než jedno měřené kolo. Nebo je tu možná další faktor, který budeme muset zanalyzovat," prozradil šéf týmu.    

Další článek: McLaren v Monze získal své stoosmdesáté vítězství, Hamilton dvacáté

11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00