Výhry Vettela kazí prodej lístků v Británii

Pořadatelé GP Británie v Silverstonu přišli na to, že pokud chtějí prodat co nejvíc vstupenek na letošní závod, potřebují, aby nevyhrával Vettel.
Výhry Vettela kazí prodej lístků v Británii

Výkonný ředitel okruhu v Silverstonu Richard Phillips zatím nemá důvod k radosti, protože letošní prodej lístků zaostává o 10 procent za tím loňským. Ví, co by potřeboval, aby se to zlepšilo.

"Když se podíváte na cykly v prodeji lístků, tak v pondělí po závodní neděli bývají špičky," vysvětloval pro Reuters. "Ten víkend, co byl Lewis na pódiu, byl nárůst, když tam vidíte Vettela, nárůst je menší. Myslím, že hybatelem (prodeje lístků) bude v zásadě 'ne Vettel'."

Ideální jsou samozřejmě úspěchy britských jezdců. Ovšem letos se zdají být vzdálené. "Víme, že když Lewis a Jenson přijedou na (domácí) Grand Prix po několika vítězství, vidíme masivní nárůst našich prodejů," potvrdil Derek Warwick.

Podle Phillipse by ale v každém případě měl skončit letošní závod v zisku. Rád by viděl větší příjmy, aby se okruhu rychleji vracely investice, které musel uskutečnit do infrastruktury, aby se neopakovaly velké problémy s dopravou, když Silverstone zalije déšť.

Další článek: Ve Španělsku by už měla fungovat světelná signalizace v kokpitech

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?