Výhry Vettela kazí prodej lístků v Británii

Pořadatelé GP Británie v Silverstonu přišli na to, že pokud chtějí prodat co nejvíc vstupenek na letošní závod, potřebují, aby nevyhrával Vettel.
Výhry Vettela kazí prodej lístků v Británii

Výkonný ředitel okruhu v Silverstonu Richard Phillips zatím nemá důvod k radosti, protože letošní prodej lístků zaostává o 10 procent za tím loňským. Ví, co by potřeboval, aby se to zlepšilo.

"Když se podíváte na cykly v prodeji lístků, tak v pondělí po závodní neděli bývají špičky," vysvětloval pro Reuters. "Ten víkend, co byl Lewis na pódiu, byl nárůst, když tam vidíte Vettela, nárůst je menší. Myslím, že hybatelem (prodeje lístků) bude v zásadě 'ne Vettel'."

Ideální jsou samozřejmě úspěchy britských jezdců. Ovšem letos se zdají být vzdálené. "Víme, že když Lewis a Jenson přijedou na (domácí) Grand Prix po několika vítězství, vidíme masivní nárůst našich prodejů," potvrdil Derek Warwick.

Podle Phillipse by ale v každém případě měl skončit letošní závod v zisku. Rád by viděl větší příjmy, aby se okruhu rychleji vracely investice, které musel uskutečnit do infrastruktury, aby se neopakovaly velké problémy s dopravou, když Silverstone zalije déšť.

Další článek: Ve Španělsku by už měla fungovat světelná signalizace v kokpitech

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.