Vyhrocená situace končí, Hamilton s Massou se usmířili

Období plné kolizí, potyček a následných slovních útoků končí. Lewis Hamilton po včerejším závodě navštívil motorhome Ferrari a s Felipem Massou se udobřili.
Vyhrocená situace končí, Hamilton s Massou se usmířili

Monako, Británie, Singapur, Japonsko a Indie. Místa, kde došlo ke kontaktu mezi pilotem McLarenu Lewisem Hamiltonem a jeho rivalem z Ferrari Felipem Massou. Oba svou vinu odmítali, oba se situaci nesnažili nijak uklidnit, ba naopak občas svým tiskovým prohlášením ještě přilili olej do ohně.

Mnoho současných i bývalých činitelů formule 1 je za jejich dětinské chování kritizovalo, oba v něm však pokračovali dál. Jednou to byl Massa, kdo tvrdil, že on problém nemá, že on se snaží situaci vyřešit, podruhé se zase Hamilton dušoval, že s ním Massa odmítá komunikovat. Nakonec ale oba dostali rozum a po včerejší Velké ceně Brazílie se usmířili.

Bezprostředně po skončení posledního závodu letošní sezony si to Lewis Hamilton namířil do motorhomu Ferrari. Pokud byste však čekali, že se tam šel jen pohádat s Brazilcem Massou, mýlili byste se. Šestadvacetiletý Brit naopak udělal vstřícné gesto a s Massou se udobřil. Oba pak společně  udělali tlustou čáru za letošními spory.

"Nikdy jsem proti němu nic neměl," komentuje Massa včerejší rozhovor s Hamiltonem. "Vždycky jsem ho respektoval, dokonce i po tom všem, co se letos stalo. Myslím, že je od něj milé, že sem přišel, protože já jsem něco takového neplánoval udělat, já jsem během roku nic špatného neudělal."

Hamilton se ke svému náhlému činu vyjádřil následovně: "Pro všechny jezdce to byl dlouhý a těžký rok a já doufám, že budou mít všichni krásnou zimu. Bylo hezké si po závodě příjemně popovídat s Felipem. Mám k němu velký respekt a už teď se těším na to, jak spolu budeme příští rok závodit."

Hamiltonovo rozumné chování ocenil i šéf Ferrari Stefano Domenicali: "Myslím, že jsem měl radost, když jsem dnes viděl, jak sem Lewis přišel a objal Felipeho. Nakonec o tomhle to přece celé je. Bylo to od něj skvělé gesto a já jsem šťasten, že se to celé takhle vyřešilo. Opravdu mě to velmi těší."

Diskuze (208) Další článek: Střed pole: Šťastná sedmička pro Sauber
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00