Vyhrajeme alespoň pět závodů, říká před novou sezónou poradce Red Bullu Marko

Poradce Red Bullu Helmut Marko věří, že tým má před novou sezónou formule 1 lehkou ztrátu na Ferrari, ale je rychlejší než mistrovský Mercedes. Marko zároveň očekává, že tým vyhraje „alespoň pět závodů“.
Vyhrajeme alespoň pět závodů, říká před novou sezónou poradce Red Bullu Marko

Red Bull, který bude od letošní sezóny používat pohonné jednotky Honda, když rozvázal spolupráci s Renaultem, ukázal v předsezónních testech dobrou rychlost.

Marko nicméně nebyl příliš spokojen s dvěma nehodami nováčka v sestavě Pierra Gaslyho, které tým při přípravách na novou sezónu připravily o čas.

„Ferrari je favoritem. Byli rychlí, jako by už předtím týden testovali,“ řekl Marko pro Motorsport-Magazin.

„My jsme byli pozadu kvůli dvěma Gaslyho nehodám, což vedlo ke ztrátě času. Přivezli jsme věci, které se kvůli Gaslyho nehodám nepodařilo zcela vyvinout. Hlavně druhá nehoda byla zcela zbytečná. Rozhodně musí ukázat větší disciplinovanost!“ vyzývá Gaslyho, který bude po odchodu Daniela Ricciarda novým týmovým kolegou Maxe Verstappena.

Honda s Red Bullem letos budou vyhrávat závody, myslí si šéf Toro Rosso

Honda s Red Bullem letos budou vyhrávat závody, myslí si šéf Toro Rosso

„Vyhrajeme alespoň pět závodů,“ dodává Marko optimistický, ačkoliv připouští, že tým se bude muset zlepšit na určitých okruzích. Loňský model RB14 byl silný na městských tratích, ale zaostával naopak na rychlejších okruzích.

Marko byl také dotázán na rozložení sil před úvodním závodem letošní sezóny, který se již příští víkend uskuteční na městském okruhu v australském Melbourne.

„To je těžké říct, myslíme si ale, že jsme mezi Ferrari a Mercedesem.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (81) Další článek: Sponzor Hamiltona a Rossiho by chtěl zorganizovat výměnu jejich strojů
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00