Vyhrajeme alespoň pět závodů, říká před novou sezónou poradce Red Bullu Marko

Poradce Red Bullu Helmut Marko věří, že tým má před novou sezónou formule 1 lehkou ztrátu na Ferrari, ale je rychlejší než mistrovský Mercedes. Marko zároveň očekává, že tým vyhraje „alespoň pět závodů“.
Vyhrajeme alespoň pět závodů, říká před novou sezónou poradce Red Bullu Marko

Red Bull, který bude od letošní sezóny používat pohonné jednotky Honda, když rozvázal spolupráci s Renaultem, ukázal v předsezónních testech dobrou rychlost.

Marko nicméně nebyl příliš spokojen s dvěma nehodami nováčka v sestavě Pierra Gaslyho, které tým při přípravách na novou sezónu připravily o čas.

„Ferrari je favoritem. Byli rychlí, jako by už předtím týden testovali,“ řekl Marko pro Motorsport-Magazin.

„My jsme byli pozadu kvůli dvěma Gaslyho nehodám, což vedlo ke ztrátě času. Přivezli jsme věci, které se kvůli Gaslyho nehodám nepodařilo zcela vyvinout. Hlavně druhá nehoda byla zcela zbytečná. Rozhodně musí ukázat větší disciplinovanost!“ vyzývá Gaslyho, který bude po odchodu Daniela Ricciarda novým týmovým kolegou Maxe Verstappena.

Honda s Red Bullem letos budou vyhrávat závody, myslí si šéf Toro Rosso

Honda s Red Bullem letos budou vyhrávat závody, myslí si šéf Toro Rosso

„Vyhrajeme alespoň pět závodů,“ dodává Marko optimistický, ačkoliv připouští, že tým se bude muset zlepšit na určitých okruzích. Loňský model RB14 byl silný na městských tratích, ale zaostával naopak na rychlejších okruzích.

Marko byl také dotázán na rozložení sil před úvodním závodem letošní sezóny, který se již příští víkend uskuteční na městském okruhu v australském Melbourne.

„To je těžké říct, myslíme si ale, že jsme mezi Ferrari a Mercedesem.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (81) Další článek: Sponzor Hamiltona a Rossiho by chtěl zorganizovat výměnu jejich strojů
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10