Vyhraje Red Bull všechny zbývající závody? Podle Hornera bude největší výzvou Singapur

Na začátku sezóny to tak nevypadlo, ale Red Bull začal dominovat. Max Verstappen má reálnou šanci překonat rekord v počtu vítězství za sezónu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Vyhraje Red Bull všechny zbývající závody? Podle Hornera bude největší výzvou Singapur | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Max Verstappen se už v Singapuru může stát mistrem světa. Jeho zbývajícím „soupeřům“ by se však muselo hodně nedařit, aby k tomu došlo. Matematicky reálnější to nejspíše bude o týden později v Japonsku.

Pokud Verstappen vyhraje polovinu ze zbývajících šesti závodů, překoná rekord Sebastiana Vettela a Michaela Schumachera v počtu vítězství za sezónu.

Christiana Hornera se zeptali, zda může Red Bull vyhrát všechny zbývající závody. Podle něj to není nemožné, ale bude to velká výzva a to i s ohledem na pestrost nadcházejících okruhů.

„Singapur má ve srovnání s Monzou nejvíce zatáček v kalendáři. Je hrbolatý, je to městská trať, takže je to hodně odlišná výzva,“ řekl Horner pro Autosport.

„V šampionátu jsme ve skvělé pozici. Ale budeme útočit v každém závodě a dělat to nejlepší, co umíme a body se pak samy dostaví.“

„Byli jsme rychlí ve Spa, Zandvoortu, Monze a dokonce i v Budapešti, takže vůz si vede opravdu dobře na různých okruzích.“

V Singapuru se neprojeví tak moc výhoda Red Bullu na rovinkách. Je to tak jeden z okruhů, na kterém si Ferrari i Mercedes věří nejvíce – i když jezdci Mercedesu si myslí, že budou potřebovat i trochu štěstí. 

Horner počítá s tím, že na papíře to bude asi nejtěžší výzva ze všech zbývajících grand prix. „Řekl bych, že by to měl být jeden z nejtěžších závodů.“

Red Bull po 16 závodech

Vítězství: 12 
Pole position: 5 
Nejrychlejší kola: 8 
Stupně vítězů: 20

Další článek: Alonso v roce 2007 uplácel svou stranu garáže, vzpomíná bývalý mechanik McLarenu

Témata článku: ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00