Vyhozený Vergne: věřím, že ve formuli 1 nekončím

Jean-Éric Vergne letos končí své účinkování u Toro Rosso a je otázkou, zda neskončí po třech sezónách také ve formuli 1. Příběhy jeho předchůdců jsou více než odstrašující.
Vyhozený Vergne: věřím, že ve formuli 1 nekončím

Buemi, Algersuari, Liuzzi … ti všichni neprošli posledním kolem juniorského programu Red Bullu a museli odejít z Toro Rosso a nakonec také z formule 1.

Skoro se zdá, že z Toro Rosso vedou jen dvě cesty: do Red Bullu nebo ven. Bude zajímavé do budoucna sledovat, jak dopadnou Kvjat s Verstappenem. O obou totiž Red Bull mluví jako o megatalentech. V Red Bullu je ale plno. Máme tam čtyřnásobného mistra světa, o jehož odchodu se ale občas něco napíše a pak vysmátý zázrak z Austrálie.

Potvrzeno! Max Verstappen bude jezdcem Toro Rosso  

Potvrzeno! Max Verstappen bude jezdcem Toro Rosso  

Vergne odjel za Toro Rosso dvě sezóny, nejlepším výsledkem bylo 6. místo z loňské Kanady. V první sezóně porazil Ricciarda, v té letošní je zatím před Kvjatem, ale to asi není zcela férové srovnávání.

„Toro Rosso je dobrá škola. Naučil jsem se tam spoustu věcí. Nyní se zaměřím na to, abych měl dobrý konec sezóny. Už pracuji na roku 2015, mohu toho v F1 ještě hodně předvést,“ říká Vergne pro web Toro Rosso. 

Vergneho chválí také šéf týmu Franz Tost, který věří, že Vergne ve formuli 1 zůstane. „Na svém kontě má dobré výkony, ale bohužel se potýkal také s problémy se spolehlivostí, zejména v první polovině sezóny. Doufám, že jsme tyto problémy vyřešili a že bude moci ukázat ve druhé polovině sezóny, že si zaslouží další šanci ve formuli 1.“

Diskuze (13) Další článek: Do F1 v sedmnácti? Zkušenosti nelze dědit ani vyhrát
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00