Výfuky McLarenu směřují také dopředu, ale jinak než u Renaultu

McLaren dnes v Jerezu poprvé vyjel se svým letošním vozem MP4-26 a potvrdil, že konfigurace výfuků představená v Berlíně nebyla ta, s kterou bude testovat.
Výfuky McLarenu směřují také dopředu, ale jinak než u Renaultu

Netradiční koncepci výfuků představil jako první Renault minulý týden během testů ve Valencii. Koncovky jeho výfuků směřují před bočnice, jsou umístěné v jejich spodní části. Výfukové plyny tak může využívat podlaha vozu ke generování většího přítlaku.

S podobným řešením se dnes ukázal McLaren v Jerezu. Jako první našel koncovky výfuků MP4-26 Auto Motor und Sport, ukázal je na této fotce. Ta zachycuje detail přední části vozu pod kokpitem (viz. obrázek nahoře), vlevo od červené šipky jsou bočnice, v pravém dolním rohu je vidět kousek přední pneumatiky.

Inženýři McLarenu už během berlínské prezentace potvrdili, že využití výfukových plynů pro aerodynamiku vozu bude v letošní sezóně jedním z důležitých prvků výkonnosti. Očekává se, že další týmy budou Renault a McLaren v této koncepci následovat.

Další článek: Ferrari přejmenovalo svůj letošní monopost na F150th Italia

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.