Vychází Ecclestonova biografie. Šéf formule 1 ji bojkotuje

Na trh přichází další biografie Bernieho Ecclestona. Od ostatních se liší tím, že se Ecclestone cítí podveden autorem a její vydání mu proto vadí.
Vychází Ecclestonova biografie. Šéf formule 1 ji bojkotuje

Ecclestonovu biografii s názvem "No Angel: The Secret Life of Bernie Ecclestone" napsal novinář Tom Bower (Žádný anděl: Tajný život Bernieho Ecclestona). Šéf formule 1 s ním úzce spolupracoval, ale když zjistil, co všechno Bower v biografii uvedl, rozzlobil se.

"Tom je výborný investigativní novinář a vždy hledá pravdu," uvedl Ecclestone pro Telegraph. "Proto jsem byl víc než zklamaný, když v knize uvedl záležitosti týkající se mé rodiny, na kterých jsme se dohodli, že je neuvede. Jsem si jistý, že tato kniha nepotřebuje tento typ publicity, aby se prodávala."

Šéf formule 1 se proto nezúčastní slavnostního zahájení prodeje své biografie a všem pozvaným hostům napsal, že její uvedení na trh tímto způsobem bojkotuje. Vybraní novináři dostali knihu k dispozici s předstihem a na veřejnost tak zatím unikají jen útržky.

Kniha popisuje Ecclestonovu kariéru obchodníka, jak se z prodejce ojetých aut vypracoval do čela miliardového byznysu F1. Biografie uvádí některé historky z obchodních jednání, ale odhaluje také Ecclestonovy názory na lidi, kteří se v motorsportu pohybují.

"Malinký podnik. Dlouho nevydrží," řekl Ecclestone o Richardu Bransonovi a jeho týmu Virgin, když loni debutoval. Svým způsobem měl pravdu, protože po roce ho koupila ruská automobilka Marussia.

Podle autora biografie Ecclestone nemá rád Jeana Todta, který převzal vedení FIA po Maxi Mosleym. Francouz se prý stal ve funkci prezidenta automobilové federace nerozhodným. "Nasadil si prezidentský klobouk a jeho osobnost se změnila," cituje kniha Ecclestona.

Bower v biografii dále odhaluje například zákulisí jednání o Concordské dohodě, která se odehrála v roce 2009. Kniha má celkem 400 stran a v Británii se začne prodávat dnes.

Další článek: Abú Zabí souhlasí s konáním GP Bahrajnu na konci sezóny