Vůz týmu Campos Meta má homologaci FIA

Testy zvládnul kokpit, na řadě je zadní část.
Ve středu 18. listopadu navštívili delegáti FIA továrnu italského konstruktéra Dallara, aby uskutečnili homologační testy kokpitu formule 1 týmu Campos Meta. Monopost absolvoval testy úspěšně.

"Homologace kokpitu představuje kritický bod, který určuje status a kvalitu vozu formule 1," řekl technický ředitel týmu Toni Cuquerella. "Skutečnost, že je náš kokpit zcela homologovaný, nás staví do privilegované pozice a umožňuje nám pokračovat ve vývoji vozu."

Vůz ještě čekají homologační testy zadní části, v interních zkouškách týmu ale jimi už prošel.

"Zvládnutí těchto homologačních testů FIA představuje velké uspokojení," řekl ředitel týmu Adrian Campos. "Ukazuje to technickou sílu našich partnerů a dodavatelů, s kterými jsme se spojili pro vstup do formule 1."

Campos Meta je jedním ze čtyř nových týmů, které v příští sezóně rozšíří startovní rošt. Závodit pro něj bude Bruno Senna, jméno druhého jezdce zatím neoznámil.
Další článek: Renault: F1 musí vyřešit mnoho otázek, jinak bude nezajímavá

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.