Vůz se v průběhu víkendu neustále zlepšuje, pochvaluje si Räikkönen

Fin zároveň doufá, že se mu na startu podaří propracovat před Pastora Maldonada, což by mu uvolnilo cestu k boji s piloty Red Bullu.
Vůz se v průběhu víkendu neustále zlepšuje, pochvaluje si Räikkönen

Kimi Räikkönen podporuje rozhodnutí Lotusu o ponechání výfuků využívajících Coandův efekt. Současná verze vozu by měla sedět hlavně třetímu technickému sektoru okruhu Yas Marina.

"Kvalifikace byla dobrá. Vůz na začátku víkendu nebyl nejlepší. Přesto jsme se rozhodli neměnit nastavení. Máme stejné nastavení jako v minulém závodě. Bylo to správné rozhodnutí. Trať nám nakonec v kvalifikaci začala sedět. V té zde byl náš vůz dosud nejlepší. Zítra odvedeme maximum. Uvidíme, pokusíme se dobře odstartovat a dostat se za Red Bull. Pak si počkáme, jak nám to půjde dál," rozpovídal se po kvalifikaci Kimi Räikkönen, který má stále teoretickou šanci na zisk titulu.

To Romain Grosjean byl s kvalifikací spokojen o poznání méně. Do třetí části se svým kolegou dokázal držet krok, ovšem nakonec se musel spokojit s desátou startovní pozicí. 

"Tato sobota mi tedy vůbec nevyšla. Desáté startovní místo rozhodně není naší vysněnou pozicí. V posledním výjezdu ve třetí části kvalifikace pneumatiky neměly žádnou přilnavost, a tak se mi zkrátka nedostávalo rychlosti k tomu, abych se zlepšil. Do té doby se přitom vůz choval pohodově. I první a druhá část kvalifikace byly v pořádku. Důsledek je jednoduše takový, že to budu muset napravit a o to usilovněji jet v závodě. Myslím, že potenciál můj i mého vozu je někde jinde," věří Grosjean.

Další článek: Rosberg tentokrát ve třetí části vyjel, Schumacher chyboval s KERS

18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
10:55 | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10