Vůz se řídí skvěle, ale spolehlivost musíme zlepšit, říká Rosberg

Mercedes dnes může díky Niku Rosbergovi slavit vítězství, technické problémy, které zastavily Lewise Hamiltona, však dělají všem členům týmu vrásky na čele.
Vůz se řídí skvěle, ale spolehlivost musíme zlepšit, říká Rosberg

Tam, kde Sebastian Vettel zakončil předcházející sezonu, započal Nico Rosberg tu letošní. Německý pilot ovládl Velkou cenu Austrálie stylem start – cíl a deklasoval zbytek startovního pole rozdílem třídy. Druhý Daniel Ricciardo na něj ztratil bezmála pětadvacet vteřin.

Rychlost monopostu W05 byla v Albert Parku vskutku ohromující a Rosberg si jízdu s ním náležitě užíval. „Tohle byl pro nás neuvěřitelný den. Začít sezonu vítězstvím je neuvěřitelné a já musím obrovsky poděkovat každému, kdo byl po celou zimu zapojen do vývoje našeho vozu. Vždycky jsem snil o tom mít tak silný Stříbrný šíp a teď to vypadá, že jej mám,“ rozplýval se Němec.

„V závodě mi všechno perfektně vycházelo. Start byl skvělý a já na to mohl od té chvíle tlačit až do konce, a přitom mít spotřebu paliva pod kontrolou.“

Avšak ani u Mercedesu nešlo v neděli odpoledne všechno úplně podle plánu. Vítěznou atmosféru kazil fakt, že týmový kolega Lewis Hamilton musel po pár odjetých kolech ze závodu pro technické problémy odstoupit.

„Navzdory našemu dnešnímu úspěchu ale také víme, že nás čeká nějaká práce. Během víkendu jsme viděli, že spolehlivost stále dělá obavy a dnes nám zabránila v tom, abychom měli v cíli oba dva vozy na silných pozicích. Máme dva týdny na to, abychom to napravili. Do Malajsie se už moc těším a nejradši bych znovu závodil hned zítra!“ dodal Němec.

Věděli jste, že...

Nico není jediným z rodu Rosbergů, kteří opanovali Velkou cenu Austrálie? Stejný kousek se podařil také jeho octi Kekemu v roce 1985.

Na druhé straně garáže převládala po skončení Velké ceny Austrálie pochopitelně zcela odlišná nálada. „Můj start dnes nebyl dobrý, při odjezdu jsem měl o poznání méně výkonu než obvykle, takže bylo ihned jasné, že je něco špatně,“ smutnil Hamilton.

„Vypadá to, že jsme jeli pouze na pět válců, a zatímco já chtěl pokračovat, museli jsme se rozhodnout pro to, že odstoupíme a že zachráníme motor. Je to smůla, ale takové je závodění a my se z toho vzpamatujeme.“

„Máme skvělý vůz a skvělý motor, a jak Nico ukázal, měli jsme dnes také opravdu dobrou rychlost. Velká gratulace jemu i týmu, je to pro nás skvělý výsledek. Z mého vlastního závodu jsem samozřejmě zklamaný, a když pomyslím na všechnu tu práci v naší továrně, která za tím stojí, tak tohle přijde velmi draho. Každopádně už jen tím, že jsme tady, že jsme vepředu a že jsme tak konkurenceschopní, jsme toho dokázali neuvěřitelně moc. Poučíme se z toho a odrazíme se zpět,“ slíbil britský pilot.       

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Paddy Lowe pak jakožto jeden z nových šéfů německé stáje připomněl, že tak silný monopost se pochopitelně nezrodil během několika uplynulých dní. Velkou zásluhu na něm mimo jiné má také Ross Brawn.   

„Bylo fantastické zvítězit jménem stovek lidí v Brackley, Brixworthu a Stuttgartu, kteří se podíleli na naší výkonnosti během několika posledních let. Také se musím speciálně zmínit o Rossovi. Do této kampaně jsem se zapojil relativně pozdě a chtěl bych mu poděkovat za jeho příspěvek během těch let až do tohoto bodu, na kterém teď můžeme stavět,“ dodal Lowe.  

Sezona 2014 zahájena - Velkou cenu Austrálie ovládl Nico Rosberg

Sezona 2014 zahájena - Velkou cenu Austrálie ovládl Nico Rosberg

Další článek: Lotus v Austrálii odjel víc kol, než čekal

9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00